"Компенсувати стан безсилля": діти з Донбасу почали рятувати дельфінів у Чорному морі

Малеча звертає увагу дорослих на поводження з тваринами.

На пляжі Кінбурнської коси на Миколаївщині море викидає тіла загиблих дельфінів. Це чи не щотижня бачать діти, які приїздять до тутешнього наметового табору з лінії розмежування на Донбасі, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Їх лякає гудіння літаків над головою та грім – вони приїхали відпочити од вибухів і постійного напруження. Живуть у наметовому таборі, про своє життя в зоні зіткнення воліють не розповідати, їх рятують від стресу психологи та природа Кінбурнської коси – заповідна і не заселена людьми. Це дуже важливо для реабілітації, але за два тижні відпочинку на їхній пляж чи не тричі викидало на берег мертвих дельфінів. "Першого ми знайшли практично біля табору, він лежав увесь обвуглений. Страшно було дивитися. Другого трохи лівіше, він ліпше зберігся. Сморід був жахливий", - зізнаються діти.

ВідеоНа пляжі Кінбурнської коси на Миколаївщині море викидає тіла загиблих дельфінів

Після побаченого дітьми співробітникам табору навіть довелося проводити для них спеціальну терапію. Вони думали, що можуть зробити, аби тварини не гинули – свої емоції відобразили на черепашках, які роздаватимуть людям, щоби вони не були байдужими до цієї проблеми. "Важливо, щоби діти могли якось компенсувати свій стан безсилля. І ця компенсація – через активність і допомогу іншим. У цьому випадку, діти допомагають зберегти живі види", - розповіла психолог Ганна Колісніченко.

Працівники національного парку наголошують, що про масову загибель дельфінів не йдеться. Те, що бачили діти, може бути і природним відбором, і необачністю самих дельфінів, які потрапляють під гвинти суден. "Коли йде полювання, наприклад, чи на ставріду, чи на кефаль, то вони зграями підходять аж до самого берега, при цьому людей не лякаються. Або, якщо рухатися якимось катером, то вони часто супроводжують", - пояснив директор національного природного парку "Білобережжя Святослава" Юрій Козловський.

Фотогалерея Потрощений пірс і вбитий дельфін. Як набережною Одесою пронісся нищівний шторм (13 фото)

Співробітникам парку інколи самим доводиться затягувати дельфінів назад у море. Головне – зробити це вчасно. "Є люди, що побачив і пройшов повз. І все. Дельфін залишився на березі", - каже начальник Покровського хуторського природоохоронного науково-дослідного відділення Віталій Осінцев. Мертвих дельфінів прибирати встигають не завжди, як і знаходити винуватців їх загибелі. "Потрібно співробітникам таборів співпрацювати з адміністрацією заповідника, щоб вони враховували ці випадки. Тому що дістатися туди швидко з Одеси, Києва чи Херсона – дуже проблематично", - пояснив провідний науковий співробітник одеського центру морського та рибного господарства Сергій Бушуєв.

Саме тому діти вирішили допомогти працівникам національного парку та закликати людей бути обережнішими – і зіграли дельфінів у власній постановці. А також написали сценарій для соціального ролика, який можна побачити на відео в цьому сюжеті.

Залиште свій коментар