Кому дістався острів Зміїний?

У вівторок закінчилася багаторічна суперечка між Україною та Румунією за статус острова Зміїний. Крапки над "І" у ній розставив міжнародний суд у Гаазі.

Обидві сторони одразу заявили, що виграли цю справу.
На перший погляд, перемогла Україна – з географічної точки зору – Зміїний таки визнали островом, а не скелею, як наполягали румуни.

Дипломати задоволено потирали руки: мовляв,  ще до початку слухань Україна суперечку виграла. В кулуарах судді говорили про ОСТРІВ Зміїний.  А не скелю, як хотіли румуни.

Статус Зміїного справді визнали. І те, що український морський берег утричі довший за румунський - теж. От тільки на рішення суду це не вплинуло. Ексклюзивна економічна зона має пролягти у 12-ти милях  від острова зміїний. Від запитної лінії це відрізняється відсотків на 80. Саме такий шмат моря Бухарест відсудив у Києва.

Українці втішились тим, що на загал мають  удвічі більше морських володінь, ніж румуни. Тим, що кордони встановлені за радянських часів, Міжнародний Суд підтвердив. А головне - тим, що нафта та газ лишилися з українського боку.

Екс очільник Чорноморнафтогазу проводив розвідку Олімпійського, коли переполошився Бухарест. На  дослідження родовища тоді витратили 35 мільйонів гривень з українського бюджету. Офіційно підтвердили: газу та нафти - щонайменше на кілька років вибодутку. Дехто каже аж про 70 мільярдів кубів. Тепер вони - румунські.

Окрім названих структур, Бухарест має право на розробку ще однієї - Губкіно. 20 відсотків родовища - на румунській території. Відтак, бурити дірку і качати нафту держави можуть наввипередки. Перший - заробить більше.  Утім, експерти радять зосередитися на іншому. Справжні запаси нафти та газу - в глибокій частині Чорного моря. ЦІ території винятково українські. Там роботи - не проводив ніхто.

Зараз оренда одного судна, яке використовується для глибоководного буріння, коштує 750 тисяч доларів. Власний видобуток - Україна не потягне. А знайти багатого інвестора в умовах кризи буде непросто.

Вердикт Гаазького Суду країни домовилися виконувати. Тим часом, на Зміїному збираються відкрити готель для туристів. От тільки чи знайдуться для цього гроші? Адже тепер доводити комусь, що життя на Зміїному б'є ключом немає потреби.

Докладніше дивіться на відео.

Читайте також:

Румунія затягувала "справу Зміїного", щоб отримати острів
Справа Зміїного: на боці України нафти більше, але вона ефемерна
Україна задоволена рішенням по Зміїному

ВідеоКому дістався острів Зміїний

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: