Кому підкоряться внутрішні війська

Ющенко просить КС роз’яснити, кому повинні підкорятися внутрішні війська.

Президент Віктор Ющенко зупинив дію постанови Кабінету міністрів про доручення міністрові внутрішніх справ В.Цушку виключити можливість передислокації органів і підрозділів Внутрішніх військ МВС з порушенням вимог закону Про внутрішні війська Міністерства внутрішніх справ України.

На думку Ющенка, видавши відповідну постанову, Кабмін перевищив свої повноваження, обмежив повноваження Президента, порушивши низку законів і Конституцію.

"Вищезгаданою постановою Кабінету міністрів обмежені конституційні повноваження Президента України щодо забезпечення національної безпеки, керівництва в сферах національної безпеки, передбачені пунктами 1 і 17 частини першої статті 106 Конституції", - сказано в указі.

Ющенко також вважає перевищенням повноважень доручення Кабміну міністрові МВС ввести посилений режим охорони адміністративних будівель Верховної Ради України, Генеральної прокуратури, Національного банку, центральних органів виконавчої влади.

Президент вважає порушенням Закону про держбюджет доручення Міністерству фінансів забезпечити фінансування МВС шляхом надання коштів для вирішення пріоритетних завдань його діяльності і тому подібне.

Враховуючи це, президент попросив Конституційний Суд розглянути питання щодо конституційності постанови Кабіміну від 25 травня "Питання контролю і забезпечення діяльності органів і підрозділів Міністерства внутрішніх справ".

Брати участь у конституційному здійсненні за цією постановою уповноважена заступник Глави Секретаріату Президента - Представник Президента у КС Марина Ставнійчук.

25 травня Кабінет міністрів доручив Цушку виключити можливість передислокації органів і підрозділів Внутрішніх військ МВС з порушенням вимог закону Про внутрішні війська Міністерства внутрішніх справ України.

25 травня Президент України Віктор Ющенко своїм указом вивів внутрішні війська з підпорядкування Міністерства внутрішніх справ і підпорядкував їх главі держави.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: