Комунальні тарифи, іпотека та діти: про що говорив Зеленський у відеозверненні

Комунальні тарифи, іпотека та діти: про що говорив Зеленський у відеозверненні

Фото: Сайт президента України

Зеленський також наголосив, що влада виконує перевиборчі обіцянки.

У п'ятницю, 29 січня, президент України Володимир Зеленський записав відеозвернення до українців, у якому назвав ключові досягнення першої половини робочого тижня.

ТСН.ua зібрав в одному матеріалі усе, про що говорив глава держави.

Пенсії і заробітні плати

Президент заявив, що вони вже збільшені та будуть зростати надалі. "В Україні, яку ми хочемо побудувати, бабуся має отримувати гідну пенсію, а не інфаркт від платіжки. Пенсії і мінімальні зарплати вже збільшено, і це точно не кінець", — наголосив він.

Тарифи на комунальні послуги

Зеленський назвав досягненням встановлення граничної ціни на газ на рівні 6 гривень 99 копійок та пообіцяв, що у містах тарифи на тепло і гарячу воду не піднімуться.

"Також відбулася нарада з міськими головами та НАК "Нафтогазу". Домовились, що на місцях тарифи на тепло і гарячу воду не піднімуться. І я закликаю місцеву владу, до повноважень якої належить це питання, поставитися до цього відповідально", — заявив президент.

Він також наголосив, що вже навесні всі газопостачальні компанії мають представити населенню річні продукти. "Там має бути вигідна фіксована ціна на весь рік, щоб наші люди могли планувати свій бюджет і знали, що ніхто не в праві її неочікувано задирати", — зауважив Володимир Зеленський і нагадав про спрощений доступ до субсидій, яку українці можуть отримати відразу після заявки. На це Кабмін виділить необхідні кошти. 

Доступне житло

Зеленський назвав великою перемогою затверджену урядом 27 січня постанову щодо здешевлення вартості іпотечних кредитів

"Цього тижня зробили дуже важливий крок. Запущено доступну для українців іпотеку під 7%. Я вважаю, що це велика перемога... Вже цьогоріч українці зможуть отримати доступну іпотеку на житло під 7%", — заявив очільник держави.

Про дітей

Президент заявив, що підписав указ щодо премій, стипендій та грантів для найрозумніших, найталановитіших учнів України.

Так, перше — щодо стипендії для учнів за результатами ЗНО. За словами глави держави, це 250 стипендій, по 10 для кожного прекрасного регіону України. Щороку буде визначатися топ-10 найкращих учнів кожної області за результатами ЗНО. Кожен із цих учнів отримуватиме стипендію 10 тисяч гривень щомісяця, тобто всього кожен буде отримувати 120 тисяч на рік. Але за умови, що дитина обирає і навчається в українському виші.

Друге — премії переможцям всеукраїнських учнівських олімпіад. Виплата — 20 тис. грн кожному. Переможець міжнародної олімпіади отримає 100 тисяч гривень

І третє, щороку будуть виділятися гранти президентом України для здобуття вищої освіти за кордоном. Це США, Велика Британія, Німеччина, Франція, Канада, Японія, Китай, Південна Корея та інші. Обов'язкова умова — після отримання диплому повернення до України та робота на державній службі протягом трьох років.

Законопроєкт про народовладдя через референдум

"Президентський закон про народовладдя через референдум: ми це обіцяли, ми це зробили. Мої вітання народу України, мої співчуття окремим партіям. Якщо помітили, це вже якась закономірність: коли суспільство щось підтримує, а політики проти — отже, у політиків щось хочуть забрати. Так було, коли ми скасували депутатську недоторканність, так сталося і зараз. Для деяких це катастрофа, тому що тепер важливі рішення зможуть приймати не вони, а всі громадяни України на референдумі", — наголосив Зеленський та розкритикував деяких політиків за швидку зміну поглядів.

Зокрема, президент зауважив, що раніше деякі нардепи були проти закону про референдум, але нині вони змінили свою думку і деякі навіть запропонували власні запитання.

"Вважається, що найшвидша істота на планеті – це гепард. Насправді, це не так, це окремі депутати і швидкість, із якою вони "перефарбовуються": спочатку вони були категорично проти референдуму, але, бац, вуаля, і тепер вже ініціюють референдум з п’яти питань чи скількох там. Думаю, мем Facepalm можна зробити офіційним логотипом цієї політичної сили і слоган: “20 років на ринку перевзувань", — заявив глава держави.

Бюро економічної безпеки та реформа СБУ

Володимир Зеленський також привітав рішення про створення Бюро економічної безпеки та зазначив: "Це були важливі пункти моєї передвиборчої кампанії. Ми обіцяли, що СБУ не буде займатись економікою, ми обіцяли, що СБУ не буде кошмарити бізнес та підприємців, а отже знову: ми це обіцяли, ми це зробили".

Локдаун в Україні

Президент позитивно оцінив результати від посиленого карантину, який діяв в країні від 8 до 24 січня. 

"Ми з вами показали хороші результати, стримали спалах коронавірусу. Попереду вихідні дні, тож давайте продовжувати у тому ж дусі: маски носимо, руки дезінфікуємо, дистанцію тримаємо, про імунітет дбаємо, коханих цілуємо, батькам телефонуємо. Це, до речі, незалежно від будь-яких вірусів... Спортом займаємось і не лінуємось", — порадив Зеленський.

Насамкінець він анонсував, що незабаром буде представлена нова президентська програма під назвою "Здорова Україна".

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Зеленський Володимир Олександрович
Наступна публікація