Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Комунальний полон: у Тернополі мешканці будинку хотіли перейти на автономне опалення, але отримали відмову

Тим часом, від центрального опалення відмовилося ціле місто на Сумщині.

В Україні три області досі не підключені стовідсотково до опалення. У Світловодську, на Кіровоградщині, в останні будинки тепло обіцяють подати сьогодні. А от у Києві і на Полтавщині орієнтовний термін підключення будівель до опалення - початок наступного тижня. Щоб ні від кого не залежати, дедалі більше мешканців багатоповерхівок мізкують над тим, як перейти на індивідуальне опалення. Тим паче, таке право гарантується законом. Але в ньому є особливості, які саме, дивіться у сюжеті ТСН.19:30.

У Тернополі люди готові на усе, аби тільки перейти на автономне опалення. Мешканці житлового масиву "Сонячний" нарікають, що платять за тепло  і гарячу воду значно більше, аніж сусіди з власним котлом. Для того, щоб квартира відмовилась від центрального опалення та гарячого водопостачання, згідно з законом, це повинна зробити не менш як половина інших мешканців будинку.

Тим, що в її багатоповерхівці забракло одного відсотка, аби дали дозвіл на індивідуальне опалення, переймається пані Галина. "Як так ділять людей. Комусь можна, іншим – ні. Що за дискримінація", - обурюється жінка.

Відео Чому все більше мешканців багатоповерхівок переходять на індивідуальне опалення  

У Мінрегіоні прозвітували, що ще три області на 100% не підключені до опалення. У Світловодську, що на Кіровоградщині, в останні будинки тепло обіцяють подати уже сьогодні. А от у Києві і на Полтавщині орієнтовний термін підключення будівель, де ще нема тепла, початок грудня. Аби ні від кого не залежати, все більше жителів багатоповерхівок мізкують над тим, як перейти на індивідуальне опалення.  

Чому все більше мешканців багатоповерхівок переходять на індивідуальне опалення  

Втім, є інший спосіб відмовитись від централізованої послуги. Зробити це потрібно всім будинком. А для цього треба скликати на збори всіх сусідів і разом проголосувати за відімкнення. Заяву принести до адміністрації, де питання відключення вивчатиме спеціальна комісія. 

У законі йдеться, що разом з рішення про відмову від централізованого  має бути ухвалено два інших рішення . Зокрема, яка буде нова система опалення і який екологічний вплив матиме вона на навколишнє середовище.

Відмовитись від централізованого опалення ще можна й цілим містом. І такі випадки по Україні не поодинокі. До прикладу, у місті Тростянець, це на Сумщині, нині проблем з опалювальним сезоном немає. Бо, за словами міського голови, і такого поняття в райцентрі теж не існує. Понад десять років тому, розповідає він, всі будинки перевели на індивідуальне опалення. Спочатку замовили в Науковому інституті гідравлічні розрахунки, щоб знати до якого будинку, якого діаметру має йти газова труба.

Мережі до будинків прокладали коштом міста, у середині висоток за все платили мешканці. Після того, як усі квартири перейшли на індивідуальне опалення, споживання газу містом - упало на 12 млн кубів.

Тим часом, пані Галина із Тернополя сумнівається у тому, що нині можна організувати решту сусідів і разом відмовитись від централізованої послуги. Хоча за зиму, каже, все може змінитися.  За її словами, вплинути на думку сусідів можуть платіжки за опалення. Тим паче, змінити систему опалення у помешканні дозволено лише теплої пори року.

Інна Боднар

Залиште свій коментар

Вибір редакції