Комуністи оголосили Добкіна посібником українських неонацистів

Депутат від КПУ звинуватив губернатора Харківщини в увічненні пам'яті "гітлерівського колабораціоніста", патріарха УГКЦ Йосипа Сліпого.

Комуністи зажадали від уряду зупинити діяльність харківських чиновників, які, на їхню думку, сприяють пропаганді неонацистської ідеології.

З відповідним запитом до прем'єра Миколи Азарова звернувся народний депутат від Компартії Євген Царьков.

"Представники офіцерської громадськості Харківщини звернулися до мене, щоб я як народний депутат зажадав від керівництва держави створити комісію з вивчення дій губернатора Добкіна, який фактично ініціював відкриття меморіальної дошки гітлерівському колабораціоністові Сліпому в Харкові - місті, з якого починалося звільнення України від фашизму", - зазначив Царьков, цитує прес-служба КПУ.

Він нагадав, що Дзержинський суд Харкова 15 вересня 2010 року виніс рішення про демонтаж меморіальної дошки Йосипу Сліпому, проте Добкін "в порушення судової постанови самовільно вирішив встановити цю меморіальну дошку".

Депутат-комуніст підкреслив, що він вимагає дати не тільки правову оцінку діям Добкіна як голови обласної держадміністрації в частині перевищення повноважень, але і зробити політичні висновки в його діяльності.

"Будучи представником партії влади, він порушує саму програму Партії регіонів. Адже представники цієї партії в парламенті підтримали заяву Верховної ради з приводу 65-річчя Нюрнберзького процесу, в якій засуджуються спроби реабілітації фашистських колабораціоністів ", - додав Царьков.

Нагадаємо, меморіальна дошка на честь патріарха Української греко-католицької церкви (у 1944-1984 р.) Йосипа Сліпого вперше була встановлена у Харкові 2005 року під час з'їзду Світового конгресу українців на приміщенні колишньої пересильної в'язниці. У 2008 році її знищили, і пізніше вона була відновлена за кошти Спілки української молоді та Фонду Гната Хоткевича. Вдруге дошку розбили в листопаді 2010 року.

22 лютого 2011 року у Харкові за присутності губернатора області Михайла Добкіна, а також губернатора Львівщини Михайла Цимбалюка та мера Львова Андрій Садового дошка була знову відкрита. Церемонію намагалися зірвати комуністи, які прийшли з плакатами "Геннадій, гідний син Адольфа" (мається на увазі мер Харкова Геннадій Кернес - прим. ред.), "За пропаганду фашизму - кримінальна справа", "Бандерівська мразь - геть з Харкова!" тощо.

Читайте також:

У Добкіна ветеранів зустріли матом і побажали скоріше здохнути

На Запоріжжі під гімн Радянського Союзу відкрили пам'ятник Леніну

У Харкові зі скандалом відкрили пам'ятну дошку Йосипу Сліпому

Рада прирівняла комуністичний прапор до державного

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: