Комуністи зіпсували свято з нагоди річниці УПА

Під час маршу за визнання УПА з нагоди 65-ї річниці організації сталася бійка між прихильниками компартії та українських націоналістичних сил.

Учасники акції, присвяченої 65-ій річниці створення Української повстанської армії, вже практично розійшлися з Софійської площі. Проте представники ПСПУ і КПУ як і раніше не йдуть з Хрещатика, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Акція протесту проти визнання УПА
УНІАН
Близько десятка молодих людей скандували антикомуністичні гасла, а потім, прорвавшись через міліцейський кордон, полізли в бійку з представниками молодіжного крила КПУ. Проте міліція розняла молодих людей
Зазначимо, що на Бессарабській площі відбулася бійка між прихильниками Компартії і українських націоналістичних сил.

Близько десятка молодих людей скандували антикомуністичні гасла, а потім, прорвавшись через міліцейський кордон, полізли в бійку з представниками молодіжного крила КПУ. Проте міліція розняла молодих людей.

Наразі офіційна частина акцій, які проводили в неділю в Києві націоналісти і ліві, завершилася.

Нагадаємо, що сьогодні, 14 жовтня на Софійській площі у Києві зібралося близько 15 тисяч осіб на лицарське свято "В обороні рідної землі" у межах святкування 65-ї річниці з дня створення Української повстанської армії.

За інформацією агенцїі "Українські Новини", близько 3 тис. прихильників громадської організації "Українська національна асамблея - Українська народна самооборона" і Всеукраїнського об'єднання "Свобода" пройшли маршем від пам'ятника Тарасу Шевченку на Софійську площу в Києві з нагоди святкування 65-річчя Української повстанської армії.

Учасники маршу почали збиратися близько 9:00 на вулиці Володимирській, де провели мітинг із закликом визнати воїнів УПА учасниками боротьби за незалежність України.

На Софійській площі колону зустріли близько 50 колишніх членів УПА.

О 12:00 годині учасники маршу зібралися біля пам'ятника Богдану Хмельницькому.

Ветеран УПА
УНІАН
Учасники акції вимагають державного визнання Української повстанської армії.
Учасники акції тримали великі плакати з гаслами: "Україна понад усе!", "ОУН-УПА - державне визнання!", "Роман Шухевич – герой України!". На початку колони учасники маршу несли величезний державний прапор. Крім того, вони тримали в руках державні прапори, прапори ВО "Свобода", КУН, УНСО, інших націоналістичних організацій.

На початку колони ішло декілька ветеранів УПА. Учасники акції вигукували: "ОУН-УПА - державне визнання!". Їх супроводжували представники правоохоронних органів.

Раніше 5 тисяч учасників акції провели мітинг за визнання Української повстанської армії біля пам’ятника Тарасу Шевченку.

Перед початком мітингу лідер ВО “Свобода” Олег Тягнибок повідомив журналістам, що 65-та річниця від дня створення УПА є дуже великим святом і обов’язково святкуватиметься на загальнодержавному рівні. Він наголосив, що після мітингу учасники акції здійснять марш за визнання УПА від пам’ятника Тарасу Шевченку до Софійської площі.

За словами Олега Тягнибока, в зв’язку із забороною суду марш не буде проводитись через більшість центральних вулиць Києва, як планувалося.

“Київська адміністрація фактично є у змові з так званими лівими силами, оскільки як тільки ми подаємо заявку на якийсь маршрут, моментально ліві подають заяву на акції у той же час, у тому ж місці”, - сказав Олег Тягнибок.

Акція протесту проти визнання УПА
УНІАН
Міліція не пускала учасників акцій на Хрещатик
Водночас він висловив переконання, що маршрут маршу не має великого значення, оскільки головне – звернути увагу українців на те, що вояки УПА є справжніми героями України.

Також Олег Тягнибок висловив сподівання, що БЮТ і блок “Наша Україна - Народна самооборона” виконають передвиборні обіцянки і ухвалять закон про визнання Української повстанської армії.

Він наголосив, що під час виборчої кампанії ВО "Свобода" була єдиною політичною силою, яка виступала за визнання УПА, натомість БЮТ і НУ-НС, які про це практично не говорили, в останній тиждень перед виборами активно почали перехоплювати тезу про те, що після обрання до Верховної ради визнають вояків УПА учасниками боротьби за незалежність України.

"Ми тішимось з того, що вони мають більшість, ми бачимо, що цієї п’ятниці, хоч запізно, але президент своїм указом про святкування 65-ї річниці УПА дав їм (БЮТ і НУ-НС) певний сигнал… І ми маємо надію, що вони у коаліційну угоду внесуть цей пункт, оскільки одні і другі для того, щоб переманити виборця, обіцяли це виконати", - сказав Олег Тягнибок. Він запевнив, що "Свобода" як "національна опозиція" вимагатиме виконання передвиборних обіцянок.

Акція протесту проти визнання УПА
УНІАН
Активісти ПСПУ та громадської організації "Київська Русь" намагалися прорвати міліцейські кордони
Як повідомлялося раніше, близько 100 прихильників Прогресивної соціалістичної партії провели мітинг на Бессарабській площі в Києві з протестом проти святкування 65-ї річниці Української повстанської армії.

Вони тримали прапори ПСПУ та гасла: “Нет – наследникам бандеровцев!”, “Хайль НАТО!”, “ОУН – український різновид фашизму!”, “Нет - украинскому фашизму!”, “Фашисты ОУН-УПА не пройдут!".

Перед учасниками мітингу виступила лідерка ПСПУ Наталія Вітренко, яка звинуватила вояків УПА у співпраці з фашистською Німеччиною та розкритикувала президента України Віктора Ющенка за указ про святкування річниці УПА. “Як Ющенко може нав’язувати Україні це свято - створення УПА?”, - звернулась вона до учасників акції.

Також зазначимо, що на трасі Євпаторія-Сімферополь сьогодні вранці був зупинений автобус з кримськими активістами Молодіжного фронту "Прорив". Вони прямували до Сімферополя на акцію проти святкування 65-х роковин створення Української повстанської армії.

Голова Кримського відділення Молодіжного фронту "Прорив" Надія Полякова повідомила, що на трасі був зупинений автобус, правоохоронці "вивели водія за автобус і про щось з ним там говорили".

Потім, за її словами, водій сів в автобус, натиснув на газ і поїхав назад в сторону Євпаторії.

З'ясувалося, що до правоохонців поступив сигнал, що "Прорив" "готує теракт".

"Перевірили автобус, бомбу не знайшли", - зазначила Полякова.

Нагадаємо, що вчора, 13 жовтня, президент Віктор Ющенко доручив Раді Міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київською і Севастопольською міським державним адміністраціям розробити план заходів щодо святкування 65-річчя Української повстанської армії.

У свою чергу Комуністична партія обіцяла зробити все, щоб не допустити проведення 14 жовтня маршу на честь 65-річчя з дня створення Української повстанської армії в Києві.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: