Комуністка з Харкова, яку звинувачують у сепаратизмі, виграла Європейський суд з прав людини

Комуністка з Харкова, яку звинувачують у сепаратизмі, виграла Європейський суд з прав людини

Фото: УНІАН

Україна має сплатити жінці понад 19 тисяч євро.

72-річна комуністка з Харкова Алла Александровська виграла Європейський суд з прав людини. Суд вирішив, що екснардепку заарештували незаконно, а те, що її утримували в металевій клітці назвав "приниженням гідності".

Про це йдеться у рішенні суду.

Рішення було ухвалено 25 березня. Суд присудив Україні виплатити понад 19 тисяч євро компенсації Аллі Александровській.

" ЄСПЛ постановив стягнути 19163 євро компенсації, включаючи 3000 євро витрат на правову допомогу адвокатів і 563 євро інших витрат і витрат. Європейський суд з прав людини визнав:
- незаконним і необгрунтованим затримання Алли Олександрівни на День Конституції 28.06.2016 року (порушення пункту 1 (с) статті 5); визнав арешт протягом 4-х місяців надмірно тривалим (порушення пункту 3 статті 5 Конвенції); визнав тримання в металевій клітці принижує гідність (порушення статті 3 Конвенції)", - повідомив у соцмережі адвокат Александровської Олександр Шадрін.

Нагадаємо, що ексдепутатці інкримінують статтю 110 (посягання на територіальну цілісність України) та статтею 369 (давання хабаря посадовій особі) Кримінального Кодексу України і статтю щодо пропозиції, обіцянки або надання неправомірної вигоди службовій особі. Депутатка брала активну участь у проросійських мітингах у Харкові у 2014 році.

Читайте також: Європейський Союз засудив указ президента Росії Володимира Путіна, що забороняє володіти землею мешканцям Криму і Севастополя, які не є громадянами РФ.

Новини світу: Європейський суд з прав людини вимагає негайно звільнити Навального

Новини світу: Європейський суд з прав людини вимагає негайно звільнити Навального

 

Повʼязані теми:

Наступна публікація