Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Конфлікт України та Угорщини: Венеціанська комісія підтримає закон про освіту - ЗМІ

Умови Угорщини щодо "мовної статті" будуть відхилені.

Венеціанська комісія, що регулює відповідність законів європейським стандартам та цінностям, швидше за все підтримає Україну та її закон про освіту. Вимоги Угорщини, натомість, будуть відхилені.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на посадовців у Брюсселі, Києві та Будапешті, котрі бачили текст рекомендацій комісії.

"Венеціанка" підтвердить, що Україна не лише може, але й повинна просувати краще знання державної мови усіма громадянами – в тому числі тими, хто належить до національних меншин", - йдеться у матеріалі.

Зазначається, що стаття 7 закону, що визначає мову навчання, не буде розкритикована. Комісія не вимагатиме її викреслення, однак наголосить на тому, що ухвалена вона була без консультацій і в останній момент.

Також повідомляється, що Україна все таки отримає низку рекомендацій, проте це не стосуватиметься серйозних змін, а вирішиться з ухваленням закону "Про середню освіту".

ВідеоУгорщина наполягає на створенні постійної місії спостерігачів на заході України

Нагадаємо, МЗС Угорщини закликало направити у Закарпатську область постійну місію ОБСЄ для спостереженням у зв'язку з "напруженою" ситуацією та начебто антиугорськими настроями.  

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив угорському колезі Петеру Сійярто на зустрічі глав МЗС у Відні, що кількість представників угорської меншини у Закарпатській області постійно зменшується і наразі не складає навіть 100 тисяч. 

В МЗС Угорщини назвали дві умови для вирішення конфлікту з Україною навколо освітнього закону, котрий, на думку угорців, порушує права нацменшин на Закарпатті. Це позиція етнічних угорців та дотримання усіх прав меншини. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції