Конфлікт за ікону: в Чернігові люди не віддають цінний образ на реставрацію

Конфлікт за ікону: в Чернігові люди не віддають цінний образ на реставрацію

Люди вважають, що це привід, аби забрати в них святиню.

У Чернігові віряни не віддають на реставрацію старовинну ікону Єлецької Божої Матері, бо підозрюють, що історики насправді просто хочуть забрати в них шедевр. Ті ж переконують, що насправді хочуть захистити чудотворний образ, який потрапив до міста 340 років тому, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Стати на шляху реставраторів приїздили навіть парафіяни зі столиці. Натовп зі сльозами став на захист святині, бо реставрацію вважає лише приводом для того, аби забрати в церкви цей образ. Ікона перебуває на балансі місцевого історичного музею, але вчені в односторонньому порядку розірвали угоду з монастирем, щойно дізналися про те, що там побували злодії. "Ніхто не думав її красти, їм треба були цяцьки ті – люди приходять, які хочуть завагітніти, отримати бажане, і тоді приносять у дар оте різне - колечки, сережки", - розповіла монахиня Марія.

У Чернігові віряни не віддають на реставрацію старовинну ікону

У Чернігові віряни не віддають на реставрацію старовинну ікону

Чиновники ж вважають, що образ, який потрапив у Чернігів ще 1676 року, має бути під надійною охороною, бо його вартість – значна більша за всі ті ювелірні вироби, які пожертвували на оздобу парафіяни. Директор історичного музею наголошує, що несе персональну матеріальну відповідальність за таку цінність, тому вважає неприпустимим зберігати такий шедевр у приміщені, де навіть немає сигналізації. До того ж, іконі може загрожувати не тільки потенційна крадіжка, але й пліснява – вже тепер фахівці помітили на зображенні тріщини.

Фрагменти ушкоджень узяті для дослідження на спеціалізованому обладнанні в Києві. "Реставрація категорично забороняє переписувати і переробляти ікони. Ми ні іконі, ні громаді нічого поганого не збираємось робити. Мінімально, якщо зможемо, ми зробимо так, щоб ікону врятувати і люди були задоволені", - пояснює реставратор Тетяна Бичко. Монахині ж наполягають, щоб реставрація проводилася на місці, а майстрам обіцяють надати приміщення для роботи. Тим часом у церкві вже почали встановлювати сигналізацію та знайшли спонсорів, аби приставити до ікони цілодобову охорону.

Кореспондент ТСН Алла Скорик

Повʼязані теми:

Наступна публікація