Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Конкурс короткометражок став платформою для молодих українських режисерів – Янковський

Оцінювало роботи півфіналістів професійне журі.

25 квітня в Києві відбулася церемонія нагородження переможців Конкурсу короткометражних фільмів "Україна. Шлях до миру!", призовий фонд якого склав 270 000 гривень. Ініціатором проведення заходу став меценат Ігор Янковський, а оргкомітет очолив молодий український режисер Никон Романченко.

За час проведення Конкурсу, організатори отримали велику кількість короткометражних фільмів з усіх куточків України, - загалом 145 кінокартин. Це стало черговим підтвердженням значного творчого потенціалу української молоді, яка створює оптимістичне кіно навіть в сучасних українських реаліях.

. Ігор Янковський розповідає про мету проведення Конкурсу
Ігор Янковський розповідає про мету проведення Конкурсу

Відкрив церемонію нагородження ініціатор проведення Конкурсу - Ігор Янковський. "Я ініціював Конкурс короткометражок, щоб молоді режисери отримали можливість висловити свою позицію про те, як необхідно будувати мирне життя в Україні. Я сподіваюся, що новий Конкурс стане тією платформою, за допомогою якої молоді режисери зможуть висловити свою громадянську позицію і знімати фільми про нову Україну", - сказав меценат і закликав українських кінематографістів знімати позитивне кіно і надалі.

Ігор Янковський та голова Держкіно України Пилип Іллєнко
Ігор Янковський та голова Держкіно України Пилип Іллєнко

Голова Держкіно Пилип Іллєнко нагадав: "Саме завдяки короткому метру в 90-х і на початку 2000-х років український кінематограф вижив і отримав можливість розвиватися сьогодні. Завдяки подібним роботам молодих художників ми зможемо створити нові культурні символи і архетипи, які відображали б нашу індивідуальність, зробили б нас цікавішими решті світу".

Оцінювало роботи півфіналістів професійне журі на чолі з Генеральним директор Національного Центру Олександра Довженка - Іваном Козленко. Переможцями Конкурсу короткометражних фільмів журі визнало фільм Антоніо Лукіча "Хто підставив Кіма Кузіна?" І "Голден лав" Павла Острикова, які зайняли третє і друге місця відповідно. Фільм Валерії Кальченко "Скажи кукурудза" був визнаний кращим короткометражним фільмом і заслужено отримати перше місце.

Глядацький зал церемонії нагородження переможців Конкурсу
Глядацький зал церемонії нагородження переможців Конкурсу

Окремо відзначили картину Володимира Власенко "Той, хто навчив нас літати", яка отримала приз глядацьких симпатій. У цій номінації картини оцінюються не журі, а простими глядачами - студентами Економічного коледжу.

Святкування результатів Конкурсу
Святкування результатів Конкурсу

На основі робіт фіналістів Конкурсу буде створена добірка короткометражних фільмів для їх показів у всіх регіонах України і за кордоном. Також, завдяки підтримці Ігоря Янковського вже в травні делегація з 10 молодих кінематографістів відвідає Францію, де в рамках 69-го Каннського кінофестивалю відбудуться покази українських фільмів в спеціальній секції Short Film Corner.

Залиште свій коментар

Вибір редакції