Константинополь офіційно запросив митрополита Епіфанія отримати Томос

Дата публікації
Перегляди
8959
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Константинополь офіційно запросив митрополита Епіфанія отримати Томос

Фото: Orthodoxia.Info

У Вселенському патріархаті назвали дату, коли чекають на предстоятеля ПЦУ.

Собор Помісної Православної Церкви України відбувся успішно. Це констатується в комюніке Вселенського патріархату.

"З прославленням Божим, великою радістю та задоволенням, Вселенський Патріархат оголошує про успішне завершення роботи об'єднуючого Синоду (Собору) - заснування нової Православної Автокефальної Церкви в Україні", - повідомляють на Фанарі.

Історія Томосу: як, попри тиск Москви, Константинополь відновлює історичну справедливість

Історія Томосу: як, попри тиск Москви, Константинополь відновлює історичну справедливість

Там вітають обрання митрополита Епіфанія новим предстоятелем Київської митрополії та підтверджують, що український владика вже "висловив свою повагу і попросив добрих побажань та благословення Матері Церкви на те, щоби він здійснював своє предстоятельське служіння".

COMMUNIQUÉ It is with praise to God, great joy and satisfaction that the Ecumenical Patriarchate announces the...

Опубліковано Ecumenical Patriarchate Субота, 15 грудня 2018 р.

У повідомленні головного секретаріату Священного Синоду Константинопольської Церкви також ідеться про те, що на свято Богоявлення 6 січня заплановане співслужіння патріарха Варфоломія і митрополита Епіфанія у патріаршому соборі в Стамбулі. "У цьому контексті оголошено, що Вселенський Патріарх Варфоломій запросив Його Блаженство Епіфанія співслужити Божественну Літургію на Фанарі на великому святі Богоявлення і надати йому Томос створення нової сестринської Автокефальної Церкви", - зазначається в офіційному документі.

Слід зазначити, що свято Феофанії (Богоявлення) в Константинопольській церкві, як і в більшості православних церков сучасного світу, святкується за новоюліанським календарем 6 січня. В Україні православні досі дотримуються старого юліанського календаря, за яким дата Богоявлення 6 січня припадає на сучасне 19 січня.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
8959
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація