Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Константинополь заборонив очолювати Філарету та Макарію нову Українську церкву - УПЦ МП

Варфоломій начебто надіслав листа із забороною.

Керівник у справах УПЦ Московського патріархату, митрополит Антоній повідомив, що Вселенський патріархат надіслав листа до Київського патріархату та УАПЦ, згідно з яким голови цих церков не можуть брати участь у виборах глави нової Української православної церкви.

Про це він розповів в інтерв'ю програмі "Право на віру" на каналі "Перший козацький".

"Є цікава інформація з кількох джерел про те, що є лист із Фанара (історичний район в Константинополі, де розташована резиденція Константинопольського патріарха), направлений і в так званий Київський патріархат, і в Автокефальну церкву, згідно з яким у виборах не можуть брати участь ані Філарет, ані Макарій", - сказав Антоній.

Митрополит додав, що не впевнений, чи відбудеться об'єднавчий собор, необхідний для надання Томосу Українській церкві.

"Чи відбудеться це зібрання так званих ієрархів Київського патріархату та київської автокефальної церкви, сказати важко. Таких спроб вже було кілька в нашій недавній історії, але ніякого результату ми не маємо. Ймовірно, тут потрібно згадати байку Крилова, яка говорить: "Как, друзья, вы ни садитесь, в музыканты не годитесь", - зазначив він.

Нагадаємо, 3 листопада в турецькому Стамбулі Константинопольський патріарх Варфоломій та президент України Петро Порошенко підписали угоду про співпрацю. Порошенко наголосив, що завершується процес створення автокефальної церкви, створені всі умови для підготовки до Собору, щоб томос було надано відповідно до канонів церкви.

ВідеоІще один крок до Томосу: Порошенко та Патріарх Варфоломій підписали угоду про співпрацю

Цей договір, зазначив Патріарх, має прискорити процес надання автокефалії Українській церкві. Текст документа не оприлюднюють, утім, за даними ЗМІ, в ньому йдеться про деякі деталі процедури надання українській церкві Томосу. 

Іще один крок до Томосу: Порошенко та Патріарх Варфоломій підписали угоду про співпрацю

Залиште свій коментар

Вибір редакції