Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Константинополь закликав Філарета не втручатися у керівництво ПЦУ

У Вселенському патріархаті визнають, що екс-патріарх УПЦ КП має вплив на митрополита Епіфанія.

Вселенському патріархату не подобається позиція колишнього предстоятеля УПЦ КП Філарета, який натякає, що впливатиме на керування Православною церквою України.

Про це в інтерв'ю BBC Україна, розповів екзарх Константинополя архієпископ Даниїл.

Архієпископ визнає, що Філарет мав і, можливо, досі має вплив на новообраного митрополита Київського і всієї України Епіфанія, який 5 років був його намісником. Однак у Вселенському патріархаті радять почесному патріарху залишитися "духовним дідусем".

"Це все, що я прошу у Філарета, дайте можливість Епіфанію бути предстоятелем церкви! Будьте духовним дідусем, татом, радьте, але дайте можливість робити свою справу", - заявив екзарх Даниїл.

Він наголосив, що Філарет зараз має шанс увійти в історію як один з будівничих помісної ПЦУ, як людина, яка протягом свого життя зробила величезну роботу і з великою честю і гідністю відійшла убік.

ВідеоШлях митрополита. ТСН розшукала родичів предстоятеля ПЦУ Епіфанія

На батьківщині тата Митрополита Епіфанія нікого з сім'ї не залишилося. А в батьківському домі живуть сусіди. Учора ТСН розповідала, що чоловік покинув маму з немовлям на руках майже 40 років тому. Майбутнього предстоятеля Православної церкви України жінка виховала з дідом і бабою. Чому батько до сина жодного разу не приїхав – далі у сюжеті.

Шлях митрополита. ТСН розшукала родичів предстоятеля ПЦУ Епіфанія

Як повідомлялося, 5 січня Вселенський патріарх Варфоломій підписав Томос, яким надав незалежний статус Православній церкві України, про створення якої було оголошено на Об'єднавчому соборі 15 грудня 2018 року. За словами Варфоломія, Константинопольський патріархат надаючи автокефалію, прийняв до себе мільйони вірних України як справжня церква-матір, на відміну від їхньої "мачухи". 6 січня відбулася історична подія - предстоятелю Православної церкви України митрополиту Епіфанію у Стамбулі вручили Томос.

До цього, 15 грудня був проведений Об'єднавчий собор. На ньому були присутні зокрема представники Вселенського патріархату, глави УПЦ Київського патріархату та УАПЦ, а також митрополити УПЦ Московського патріархату Симеон і Олександр. Під час собору після голосування Епіфаній став митрополитом Київським і всієї України. Своєю чергою, митрополит УПЦ МП Онуфрій втратив свій статус. Сама ж УПЦ МП за рішенням Верховної Ради мусить бути перейменована в РПЦ в Україні

Після проведення собору в різних регіонах України розпочались переходи парафій із УПЦ МП до ПЦУ. Найбільша кількість переходів у Вінницькій області. Також є перехід парафії у Дніпропетровській області, що є першим фактом на території Лівобережної України.

Залиште свій коментар

Вибір редакції