Конституційна реформа 2004 року оскаржена в суді

Депутати Верховної ради оскаржили в КС зміни до Конституції, які визначають Україну як парламентсько-президентську республіку.

До Конституційного суду надійшло подання 252 народних депутатів щодо конституційності закону "Про внесення змін до Конституції України" від 8 грудня 2004 року.

Згідно з регламентом Конституційного суду конституційне подання передано на вивчення в секретаріат суду.

Як відомо, якщо конституційна реформа 2004 року буде скасована, Україна повернеться до президентсько-парламентської форми правління, а повноваження глави держави будуть значно розширені.

Нагадаємо, Партія регіонів раніше оголосила про намір "виправити наслідки" конституційної реформи 2004 року.

"Нам треба виправити наслідки антиреформи Конституції, поспішно проведеної у 2004 році, яка розбалансувала державний механізм", - заявив лідер фракції регіоналів Олександр Єфремов.

Водночас він наголосив, що необхідною умовою для зміни Конституції є проведення всеукраїнського референдуму. "Думаю, з цих питань ми зобов'язані радитися з народом", - сказав Єфремов.

Єфремов не взявся спрогнозувати, яким буде рішення народу. "Але я абсолютно упевнений, що у нас немає перспективи політичного розвитку держави, якщо ми не вирішимо цю проблему", - зазначив політик.

Нагадаємо, у 2004 році на хвилі політичної боротьби Верховна рада ухвалила зміни до Конституції, в результаті яких Україна з президентсько-парламентської стала парламентсько-президентською республікою. Зміни до конституції набули чинності в 2006 році.

Читайте також:

Регіонали готові переписати Конституцію під Януковича

БЮТ оскаржить в Конституційному суді закон про місцеві вибори

Конституційний суд очолив колишній КДБ-шник з Макіївки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: