Конституційний суд опублікував текст резонансного рішення про НКРЕКП

Конституційний суд опублікував текст резонансного рішення про НКРЕКП

Закон втратить чинність 31 грудня нинішнього року.

Конституційний суд опублікував текст рішення про неконституційність Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг. 

На сайті КСУ опублікували відповідний текст. 

Суд дав депутатам час для виправлення закону про НКРЕКП. Аби в країні не виникало правової колізії, цей закон втратить чинність 31 грудня нинішнього року.

"Зважаючи на те, що визнання неконституційними окремих положень Закону матиме правовим наслідком істотні прогалини у законодавстві стосовно порядку організації діяльності Комісії, що може унеможливити її функціонування та виконання нею завдань державного регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, КСУ визнав за потрібне відтермінувати втрату чинності відповідними положеннями Закону для приведення чинного законодавства у цій частині у відповідність до вимог Конституції України", - заявили в КСУ.

Як повідомлялося, Конституційний суд України визнав неконституційним створення НКРЕКП. КС визнав, що утворивши НКРЕКП своїм указом, президент вийшов за межі своїх конституційних повноважень, оскільки повноваження президента вичерпно визначені Конституцією, яка не передбачає його права утворювати такі органи.

Нагадаємо, що НКРЕКП створили указом президента Петра Порошенка ще 2014 року. Пізніше, 22 вересня 2016 року Верховна Рада ухвалила закон про НКРЕКП, яким визначила, що Нацкомісія є незалежним державним колегіальним органом, членів якого призначає та звільняє президент. 

Відео КС визнав НКРЕКП незаконною

Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері електроенергетики та комунальних послуг створив Петро Порошенко у серпні 2014 року. І саме цієї дією 5-й президент вийшов за межі своїх повноважень, вичерпний перелік яких зазначено в Конституції - ухвалили судді. За час діяльності Комісії з нею було пов'язано чимало скандалів.  

КС визнав НКРЕКП незаконною

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів