Конституційний суд обере собі нового главу

На посаду глави Конституційного суду претендують колишній співробітник КДБ та СБУ Анатолій Головін, а також екс-заступник генпрокурора Сергій Винокуров.

У Конституційному суді 12 липня пройдуть вибори нового голови. З 16 суддів КС, які можуть претендувати на посаду, найбільш вірогідні кандидати - уродженець Макіївки, колишній співробітник КДБ та СБУ Анатолій Головін, а також екс-заступник генпрокурора Сергій Винокуров.

Одразу кілька джерел повідомили виданню "Дело", що в адміністрації президента вже зробили свій вибір кандидата в крісло майбутнього глави Суду і спробують переконати в його правильності усіх суддів. Неформальним фаворитом президентської команди на високий пост є нинішній заступник голови КС Анатолій Головін. Він був призначений членом Конституційного суду за квотою Верховної ради у 2006 році.

Головін - уродженець Донецької області (Макіївка) і пропрацював у Донецькому обласному управлінні Служби безпеки понад 13 років. Після роботи на Донбасі кар'єрний ріст підняв Головіна на рівень начальника слідчого управління Служби безпеки України, а пізніше - заступника Генпрокурора, де він працював у ще одного вихідця з Донецького регіону - Геннадія Васильєва.

Водночас, видання "Коммерсант-Украина" у статті "Андрей Стрижак попрощался с постом главы Конституционного суда" пише, що найбільше шансів стати головою Конституційного суду - у судді Сергія Винокурова. За даними видання, на виборах голови КС Винокурова готові підтримати 12 із 18 суддів. Винокуров до призначення суддею КС у середині червня був першим заступником генерального прокурора.

У КС вказують на складність процедури обрання глави, проте ім'я нового керівника сподіваються дізнатися до кінця дня. "Є надія, що цей процес довго не триватиме, як раніше", - сказав на прес-конференції екс-глава суду Андрій Стрижак. У зв'язку із закінченням трирічної каденції 10 липня він склав з себе повноваження голови.

Про твердий намір визначитися з новим головою саме сьогодні може свідчити сама дата проведення голосування 12 липня. Згідно із законом, судді можуть обрати свого нового главу впродовж двох місяців після завершення каденції колишнього керівника. Проте вони призначили дату виборів на найближчий можливий день.

Як повідомили в прес-службі суду, з 18 суддів Конституційного суду на посаду можуть претендувати тільки 16 людей. Кандидатури Андрія Стрижака і Івана Домбровського, які вже один раз обиралися на цей пост, не можуть пропонуватися для голосування.

При цьому, як уточнив Стрижак, в сьогоднішньому засіданні візьмуть участь усі 18 суддів Конституційного суду.

Якщо ж судді Конституційного суду не зможуть зупинитися на одній кандидатурі, тоді вони підуть за сценарієм трирічної давності. Нагадаємо, влітку 2007 року вибори розтягнулися на два тури. У першому - 22 червня 2007-го - Андрій Стрижак отримав 8 голосів, а його єдиний конкурент Павло Ткачук - 7 голосів. Згідно із законом про Конституційний суд, щоб вибори відбулися, вимагається, щоб мінімум 10 суддів підтримали одну кандидатуру.

Тому було призначено повторне голосування через півмісяця, на якому Стрижаку вдалося отримати мінімально необхідну підтримку 10 суддів. Якщо не вдасться обрати нового голову з першого разу, можна бути практично повністю упевненим, що члени КС все-таки знайдуть компромісну кандидатуру до 26 липня. Цього дня у суддів Конституційного суду починається відпустка, яка триватиме до початку осені.

Читайте також:

Янукович зробив заступника Медведька суддею КС

На посаду глави КС претендує колишній КДБ-шник з Донбасу

В Раду внесено постанови про звільнення п'ятьох суддів КС

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: