Конституційний суд підтримав законопроект щодо скасування депутатської недоторканності

Рішення стосується депутатського законопроекту, який передбачає скасування недоторканності вже цього скликання.

Конституційний суд України на закритому засіданні визнав законопроект №6773 щодо скасування депутатської недоторканності таким, що відповідає Конституції.

Про це повідомив народний депутат України Мустафа Найєм на своїй сторінці у Facebook.

"Конституційний суд визнав скасування депутатської недоторканності таким, що відповідає Конституції. Рішення було прийнято сьогодні під час закритого засідання. Рішення стосується депутатської версії законопроекту №6773, яким пропонувалося обмежити недоторканність уже зараз, цієї сесії парламенту", - написав Найєм.

Конституционный суд признал отмену депутатской неприкосновенности соответствующим Конституции. Решение было принято...

Опубліковано Mustafa Nayyem 6 червня 2018 р.

Також Конституційний суд планує найближчим часом розглянути і президентський законопроект, яким передбачається скасування недоторканності від 1 січня 2020 року.

Після такого рішення КСУ законопроект може бути винесений на розгляд парламенту, для його ухвалення потрібно буде 300 голосів.

У жовтні 2017 року президент України Петро Порошенко ініціював законопроект, згідно з яким з народних депутатів буде знято депутатську недоторканність. Також пропонується виключити з чинної Конституції положення, відповідно до якого народні депутати не можуть бути без згоди Верховної Ради притягнені до кримінальної відповідальності, затримані чи заарештовані. Законопроектом передбачається, що він набирає чинності з 1 січня 2020 року. Своєю чергою, депутатський законопроект передбачає скасування недоторканності вже цієї сесії.

ВідеоПрезидент закликав скасувати депутатську недоторканність з 2020 року

 

Залиште свій коментар