Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Конституційний суд підтримав законопроект щодо скасування депутатської недоторканності

Рішення стосується депутатського законопроекту, який передбачає скасування недоторканності вже цього скликання.

Конституційний суд України на закритому засіданні визнав законопроект №6773 щодо скасування депутатської недоторканності таким, що відповідає Конституції.

Про це повідомив народний депутат України Мустафа Найєм на своїй сторінці у Facebook.

"Конституційний суд визнав скасування депутатської недоторканності таким, що відповідає Конституції. Рішення було прийнято сьогодні під час закритого засідання. Рішення стосується депутатської версії законопроекту №6773, яким пропонувалося обмежити недоторканність уже зараз, цієї сесії парламенту", - написав Найєм.

Конституционный суд признал отмену депутатской неприкосновенности соответствующим Конституции. Решение было принято...

Опубліковано Mustafa Nayyem 6 червня 2018 р.

Також Конституційний суд планує найближчим часом розглянути і президентський законопроект, яким передбачається скасування недоторканності від 1 січня 2020 року.

Після такого рішення КСУ законопроект може бути винесений на розгляд парламенту, для його ухвалення потрібно буде 300 голосів.

У жовтні 2017 року президент України Петро Порошенко ініціював законопроект, згідно з яким з народних депутатів буде знято депутатську недоторканність. Також пропонується виключити з чинної Конституції положення, відповідно до якого народні депутати не можуть бути без згоди Верховної Ради притягнені до кримінальної відповідальності, затримані чи заарештовані. Законопроектом передбачається, що він набирає чинності з 1 січня 2020 року. Своєю чергою, депутатський законопроект передбачає скасування недоторканності вже цієї сесії.

ВідеоПрезидент закликав скасувати депутатську недоторканність з 2020 року

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції