Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Конституційний суд Польщі може врахувати побоювання українців в "історичному" законі

Польща хоче "розблокувати" відносини з Україною

Конституційний суд Польщі, який зараз вивчає зміни в закон про інститут національної пам'яті РП, може прийняти до уваги побоювання українців і дещо змінити його.

Про це в інтерв'ю виданню Gazeta Polska заявив глава МЗС Польщі Яцек Чапутовіч, передає кореспондент «Укрінформу».

"Українці протестують проти змін до закону про ІНП. Однак, Конституційний суд може врахувати сумніви української сторони і уточнити деякі питання, щоб розвіяти нинішні побоювання ", - заявив Чапутовіч.

Він підкреслив, що в стратегічних питаннях Польща знаходить взаєморозуміння з Україною і підтримує європейські амбіції Києва.

"Ми хотіли б, щоб Україна належала до родини демократичних країн в Європі. Ми підтримуємо її територіальну цілісність, підтримуємо в конфлікті з Росією ", - підкреслив глава польської дипломатії.

Чапутовіч підкреслив, що в найважливіших питаннях Польща підтримує Україну, але історичні питання все ж залишаються на порядку денному.

За його словами, Польща повинна вимагати визнання від України історичної правди, але потрібен час, щоб українське суспільство сприйняло цю правду (про трагічні події на Волині в 1943-1944 роках). За його словами, необхідним є історичний діалог між обома країнами.

Чапутовіч підкреслив, що Польща хоче "розблокувати" відносини з Україною. Він висловив надію, що незабаром в Польщу приїде віце-прем'єр України Павло Розенко, який проведе переговори зі своїм польським колегою Петром Глинским.

"Ми розраховуємо на те, що будуть відновлена ​​робота по ексгумації і зможуть розмовляти історики", - підкреслив польський міністр.

Нагадаємо, польський парламент проголосував за зміни до закону про ІПН 1 лютого, а 6 лютого його підписав президент Польщі Анджей Дуда, одночасно направивши його в Конституційний суд. Дуда повідомив, що направляє закон для того, щоб КС оцінив, що не суперечить закон статті Конституції про свободу висловлювань, і оцінив стан кримінального характеру, що випливають із цього закону.

Положення закону викликали протести в Україні та Ізраїлі, а також стурбованість у США і Франції.

Залиште свій коментар

Вибір редакції