Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Конституційний суд ухвалив рішення щодо мовного закону Ківалова-Колесніченка

У ЗМІ повідомляють, що закон визнали неконституційним.

Конституційний суд України виніс рішення щодо конституційності мовного закону Ківалова-Колесніченка, який визнавав офіційною мову нацменшин у регіоні, де їхня кількість перевищує 10%.

Про це йдеться у рішенні суду.

"28 лютого на пленарному засіданні Великої палати Конституційного Суду України було ухвалено Рішення Конституційного Суду України № 2-р/2018 у справі за конституційним поданням 57 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) Закону України „Про засади державної мовної політики“, - йдеться у повідомленні.

Однак, яке саме рішення ухвалив суд, у повідомленні не зазначається. 

Водночас видання "УП" повідомляє, що закон визнано неконституційним. Це рішення вже ухвалене і незабаром буде опубліковане. 

Як відомо, закон, авторами якого виступили регіонали Сергій Ківалов і Вадим Колесніченко, офіційно визначає другу мову у регіонах, де національні меншини становлять більше 10% населення. Його ухвалили у липні 2012 року, а у лютому 2014 Рада скасувала ухвалу. Однак виконувач обов'язків президента України Олександр Турчинов скасування закону не підписав.

Нагадаємо, сьогодні Конституційний суд визнав ухвалені Верховною Радою зміни до законодавства, що впроваджують податок на пенсії, неконституційними. Таке рішення ухвалене після розгляду подання до суду 48 народних депутатів. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції