КС звільнив трьох нелояльних до влади суддів

Суддів Івана Домбровського, Ярославу Мачужак і Анатолія Дідковського звільнили у зв'язку з подачею заяв про відставку.

Конституційний суд на засіданні 9 вересня припинив повноваження суддів Івана Домбровського, Ярослави Мачужак і Анатолія Дідковського.

Про це повідомила газета "Юридична практика" з посиланням на прес-службу КСУ. Судді звільнені у зв'язку з подачею заяв про відставку.

Згідно з Регламентом суду, голова КСУ протягом трьох днів має направити відповідний лист з'їзду суддів України для розгляду цього питання у встановленому порядку.

За наявною інформацією, звільнені судді запам'яталися нелояльністю до чинної влади. Зокрема, суддя Домбровський - в минулому секретар пленуму Верховного суду. В 2004 році зайняв позицію про невизнання перемоги Віктора Януковича в другому турі президентських виборів.

Також він не підтримав рішення КС про визнання легітимною так званої "коаліції тушок".

Судді Мачужак і Дідківський також не голосували за це рішення, оскільки не брали участі в засіданні через лікарняний або відпустку.

Також Мачужак в 2007 році запам'яталася тим, що підтримала позицію Ющенка щодо неможливості розгляду КС питання про розпуск парламенту.

Домбровський, Мачужак і Дідківський були призначені на посаду суддів Конституційного Суду в листопаді 2005 року VII з'їздом суддів України. Присягу прийняли 4 серпня 2006 року.

Нагадаємо, головою Конституційного суду 12 липня був обраний заступник глави суду, колишній працівник КДБ і СБУ в Донецькій області Анатолій Головін. Таке рішення було прийняте на закритому засіданні КС. Попередній голова Конституційного суду Андрій Стрижак склав з себе повноваження у зв'язку із закінченням трирічної каденції.

Читайте також:

Опозиція оскаржить судову реформу Януковича у КС

Рада відмовилась звільнити суддів КС, які дозволили існування коаліції

КС визнав незаконним проведення місцевих виборів у 2011 році

Конституційний суд очолив колишній КДБ-шник з Макіївки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: