Конституційний суд дозволив Тимошенко торгувати зброєю

На думку глави держави, цією постановою уряд перевищив свої повноваження.

Конституційний суд визнав конституційним рішення Кабінету міністрів про створення державного спеціалізованого підприємства "Укрспецекспорт" і допущення його до продажу військового майна на внутрішньому ринку, а також про ліквідацію Державного департаменту надлишкового майна та земель.

Таке рішення КСУ оприлюднив у вівторок голова суду Андрій Стрижак.

Конституційне подання було подано президентом Віктором Ющенком, який вважає, що створення, відповідно до постанови №88 від 11 лютого 2009 року, спеціалізованого підприємства "Укрспецекспорт" та надання йому повноважень з реалізації на внутрішньому ринку військового майна не відповідає Конституції.

На думку глави держави, цією постановою уряд перевищив свої повноваження і допустив неправомірне обмеження конкуренції та зловживання монопольним становищем на ринку.

У той же час, Конституційний суд вважає, що рішення уряду про створення "Укрспецторгу" і допущення його до продажу на внутрішньому ринку військового майна прийнято відповідно до чинного законодавства і не суперечить Конституції.

Озвучуючи рішення КСУ, Стрижак зазначив, що глава держави просить визнати неконституційним постанову в цілому, але обґрунтовує неконституційність тільки чотирьох його пунктів - 1, 2, 6, 7.

"Відсутність правового обґрунтування тверджень щодо неконституційності окремих положень правового акта, відповідно до закону "Про Конституційний суд" і згідно з регламентом КСУ, є підставою для припинення конституційного провадження у справі", - сказав він.

З огляду на вищевикладене, КСУ вирішив визнати такими, що відповідають Конституції пункти 1, 2, 6, 7 зазначеної постанови Кабінету міністрів і зупинити конституційне провадження у справі в частині перевірки на відповідність Конституції пунктів 3, 4, 5, 8, 9 цього нормативного акта.

Читайте також:

Франція витратить мільярд євро на екіпірування "солдат майбутнього"

Посол США спростував чутки про постачання зброї Грузії

Ющенко не питатиме Москву, з ким торгувати зброєю

Україна заперечує, що її ракети збивали російські літаки на Кавказі

ВідеоКС дозволив Тимошенко торгувати зброєю

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: