Конституційний суд неофіційно "здався" Януковичу і визнав коаліцію

За даними джерел, КС вже наступного тижня оголосить про легітимність чинної парламентської коаліції.

Щонайменше 11 з 18 суддів Конституційного суду вважають законним формування чинної парламентської коаліції, яку в ЗМІ вже охрестили "коаліцією тушок".

За даними джерел, такими є результати рейтингового голосування щодо проекту рішення стосовно легітимності коаліції, яке відбулося у середу на закритому засіданні КС.

Під час рейтингового голосування на засіданні були відсутні двоє суддів. При цьому 11 суддів підтримали редакцію рішення, яка задовольнятиме президента Віктора Януковича.

Офіційно оприлюднення рішення заплановане на наступний тиждень.

Як відомо, подання до КС про легітимність формування більшості у Раді направили 68 депутатів від Партії регіонів. Конституція містить пряму норму, за якою коаліція створюється фракціями на основі результатів виборів. Водночас "регіонали" змінили правила створення коаліції, ухваливши закон, за яким до більшості можуть приєднуватися не тільки фракції, але й окремі депутати.

За словами джерел, у своєму вердикті Конституційний суд зробить наголос на частині 9 статті 83 Конституції, яка говорить про те, що "засади формування (...) коаліції депутатських фракцій у Верховній раді встановлюються Конституцією та Регламентом Верховної ради". І, відповідно, якщо нинішній регламент, ухвалений як закон, дозволяє "коаліцію тушок" - то Конституційний суд тут безсилий.

На думку журналістів, якщо подібне рішення буде ухвалене, то "за одіозністю може зрівнятися хіба що з тим, як у 2003 році Конституційний суд дозволив Леоніду Кучмі балотуватися на посаду президента втретє", пише "Українська правда".

"Фактично, новим рішенням КС відкриває дорогу для реставрації кучмістської моделі організації влади в Україні, тобто повзуче повернення президентської республіки", - вважає видання.

Раніше у четвер президент Віктор Янукович заявив, що "дуже хоче, сподівається і вірить, що Конституційний суд визнає чинну коаліцію у Верховній раді легітимною".

"Безумовно, якщо КС прийме негативне рішення, я його виконаю як гарант Конституції. Це означатиме, що ми найближчим часом після відповідних консультацій підемо на дострокові вибори. Це дуже погано для країни. Але це буде вимушене рішення. Сподіваюся, вірю, буду Господа Бога молити, щоб цього не сталося", - сказав він.

Нагадаємо, про створення нової коаліції депутатських фракцій "Стабільність і реформи" було оголошено 11 березня. До складу коаліції увійшли фракції Партії регіонів, КПУ, Блоку Литвина та окремі народні депутати, загалом - 240 осіб. Чисельність вищезазначених фракцій (не враховуючи окремих депутатів) – 219 осіб (за необхідних 226-ти).

Читайте також:

Янукович буде "Господа Бога молити" за позитивне для коаліції рішення суду

До парламентської більшості влився ще один опозиціонер

Янукович підписав нові правила формування коаліції

Тимошенко: за визнання коаліції суддям КС пропонують по мільйону доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: