Конституційний суд офіційно узаконив нову коаліцію

Суд мотивував своє рішення тим, що діяльність коаліції встановлюються Конституцією та Регламентом ВР, який депутати змінили 10 лютого 2010 року.

Конституційний суд України визнав, що окремі народні депутати, зокрема ті, які не перебувають у складі фракцій, що ініціювали створення парламентської коаліції, мають право входити до складу коаліції.

Про це йдеться у рішенні Конституційного суду України у справі за конституційним поданням 68 народних депутатів України щодо офіційного тлумачення положень частини 6 статті 83 Конституції України, частини 4 статті 59 Регламенту Верховної ради України стосовно можливості окремих народних депутатів України брати безпосередню участь формуванні коаліції депутатських фракцій у Верховній раді України.

Рішення зачитав голова КС Андрій Стрижак.

КС мотивував своє рішення тим, що порядок роботи Верховної ради, засади формування, організації діяльності та припинення діяльності коаліції встановлюються Конституцією та Регламентом. Тлумачення положень частини 6 статті 83 Конституції в рішенні КС від 17 вересня 2008 року було дано без урахування чинного на той час Тимчасового регламенту ВР, який цим же рішенням КС визнав неконституційним, у зв`язку з прийняттям його не у формі закону, а у формі постанови ВР.

Конституційне положення щодо встановлення засад формування коаліції Конституцією і Регламентом реалізоване з набуттям чинності 17 лютого 2010 р. Законом України “Про Регламент Верховної ради України”, тому офіційне тлумачення відповідних положень Конституції та Регламенту щодо формування коаліції має відбуватися у їх системному зв`язку.

Таким чином стаття 61 Регламенту ВР визначила коаліцію як сформоване за результатами виборів і на основі узгоджених політичних позицій та на засадах, встановлених Конституцією і Регламентом, об’єднання депутатських фракцій, народних депутатів, до складу якого ходить більшість народних депутатів від конституційного кладу ВР.

Як зазначив Стрижак, до рішення КС була висловлена одна окрема думка.

Нагадаємо, 7 квітня ввечері низка ЗМІ оприлюднили фотокопію нібито рішення КС, яким суд визнав законним створення коаліції окремими депутатами.

Читайте також:

Уряд: до коаліції незабаром приєднаються 10-15 опозиціонерів

Конституційний суд визнав нову коаліцію законною

Янукович підписав нові правила формування коаліції

 

ВідеоКонституційний суд офіційно узаконив нову коаліцію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: