Конституційний суд відмовився розглядати "справу Бандери"

КС відмовив кримським депутатам у відкритті провадження щодо законності указу Віктора Ющенка про героїзацію Бандери.

Конституційний суд відмовив у відкритті провадження про конституційність указу екс-президента Віктора Ющенка про присвоєння Степану Бандері звання Героя України.

З відповідним запитом до КС 17 лютого звернулася Верховна рада Криму. Однак суд відмовився розглядати справу на підставі "невідповідності конституційного подання вимогам, передбаченим Конституцією та законом про КС".

Нагадаємо, 2 квітня Донецький окружний адміністративний суд відібрав у Бандери звання Героя. У рішенні суду було зазначено, що указ Ющенка був виданий з порушенням норм у зв'язку з тим, що Бандера ніколи не був громадянином України.

Наразі екс-президент зажадав у суду копію рішення, щоб підготувати відповідні документи та оскаржити його. На думку Ющенка, його рішення про присвоєння звань Героя України Степану Бандері і Роману Шухевичу не підлягають відкликанню, і поки своє слово у цьому питанні не скаже Конституційний суд, будь-які подібні спроби будуть незаконними.

Чинний президент Віктор Янукович під час візиту до Москви на початку березня пообіцяв "розібратися" з указами свого попередника щодо героїзації лідерів націоналістів, але поки що жодних конкретних кроків у цьому напрямку він не зробив.

Читайте також:

Ющенко закликав Януковича зберегти за Бандерою звання Героя

Донецький адвокат збирається позбавити звання Героя Романа Шухевича

Донецький суд відібрав у Бандери звання Героя

115 тисяч українців підписалися проти героїзації Бандери

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: