Конституційний суд визнав роботу Верховної ради незаконною

КС задовольнив подання президента - регламент парламенту, за яким депутати працюють більше року, визнано неконституційним.

Конституційний суд визнав регламент Верховної ради від 19 вересня минулого року та закон про організацію і порядок діяльності парламенту неконституційним.

Відповідне подання до КС направив президент Віктор Ющенко. Він ветував закон "Про організацію і порядок діяльності Верховної ради", який депутати ухвалили 8 квітня 2008 року, але у 4 вересня того ж року парламентарі подолали його вето.

Ющенко ще раз повернув закон до парламенту (побачивши підстави для застосування повторного вето у присвоєнні документу нового номеру), але 3 лютого 2009 року парламент повторно подолав вето президента.

Глава держави відмовився підписувати ухвалений закон, і його було оприлюднено за підписом спікера (на той час цю посаду обіймав Арсеній Яценюк).

Каменем спотикання у позиціях депутатів і президента став спосіб затвердження регламенту. Зокрема, стаття 1 закону передбачає можливість визначати організацію і порядок діяльності парламенту підзаконним актом - регламентом.

Сам же регламент не прийнято як закон за встановленою Конституцією процедурою розгляду, ухвалення законів і набрання ними чинності. Але, на думку глави держави, якщо регламент унормовує організацію і порядок діяльності Ради, він має прийматися виключно як закон.

Читайте також:

Нардепи забрали собі дачу Брежнєва

Рада скасувала закон про всеукраїнський референдум

Янукович почав переговори про відставку Тимошенко

Щоб поїхати у відрядження, депутати повинні відпроситися у Литвина

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: