Конституційний суд визнав нову коаліцію законною

В копії рішення КС зазначається, що окремі депутати, які не перебувають у складі депутатських фракцій мають право брати участь у створення парламентської коаліції.

Конституційний суд визнав право кожного окремого народного депутата, незалежно від фракційної приналежності, входити до складу парламентської коаліції.

В Інтернеті з’явилися копії вчорашнього вердикту КС щодо звернення депутатів від Партії регіонів розтлумачити частину шостої статті 83 Конституції України в контексті процедури формування парламентської коаліції.

Його планують оприлюднити завтра, 8 квітня.

“Окремі народні депутати України, зокрема, ті, які не перебувають у складі депутатських фракцій, що ініціювали створення коаліції депутатських фракцій у Верховній раді України, мають право брати участь у створення коаліції”, - говориться в документі.

Нагадаємо, 68 народних депутатів від Партії регіонів звернулися в КС з поданням, в якому просили дати офіційне тлумачення положень частини 6 статті 83 Конституції, а також частини 4 статті 59 регламенту Верховної ради відносно можливості окремих народних депутатів брати безпосередню участь у формуванні коаліції депутатських фракцій.

Також аналогічне подання було направлене до суду депутатами фракції БЮТ.

Відмінність вчорашнього рішення від позиції з цього ж питання двохрічної давності судді мотивували новоприйнятим законом про регламент роботи Верховної ради.

Рішення було проголосоване одинадцятьма голосами суддів з вісімнадцяти.

Читайте також:

Конституційний суд виніс вердикт новій коаліції

Конституційний суд неофіційно "здався" Януковичу і визнав коаліцію

Янукович підписав нові правила формування коаліції

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: