Конституція від БЮТ і ПР перетворить Україну на парламентську республіку

Якщо БЮТ і ПР домовляться про зміни до Конституції, функції президента будуть зведені до символічних.

Проект змін в Конституцію, над яким працюють БЮТ і Партія регіонів, передбачає встановлення парламентської форми правління в Україні. Про це повідомило джерело в парламенті.

"Це буде парламентська республіка. При цьому в країні залишиться такий інститут влади як президент", - відзначило джерело.

"Проект передбачає обрання президента в парламенті", - підкреслили у ВР.

За словами співбесідника, в документі значно урізані повноваження глави держави. Зокрема, на період дії 6-го (нинішнього) і 7-го скликань Верховної ради у президента залишається право призначати генерального прокурора, главу Служби безпеки України і міністра закордонних справ.

Джерело відзначило, що Міністерству внутрішніх справ надаються ширші повноваження, зокрема, МВС матиме право на досудове слідство.

Крім того, в разі затвердження такого законопроекту парламентські слідчі комісії можуть проводити власні розслідування, результати яких направляти до судів (за чинним законодавством матеріали розслідування тимчасових спеціальних парламентських комісій передаються в Генеральну прокуратуру).

Оновлена Конституція передбачає повну децентралізацію влади. Зокрема, ліквідовується інститут глав державних адміністрацій (губернаторів). У регіонах планується створити виконавчі органи місцевої влади, очолювати які будуть голови обласних рад.

Раніше перший заступник лідера фракції Партії регіонів Олександр Єфремов повідомив, що на сьогодні не затверджений остаточний варіант документа, над ним працюють фахівці.

Президент Віктор Ющенко в черговий раз заявив, що не допустить перерозподілу влади в країні на двох. Він переконаний, що переговори між Партією регіонів та БЮТ щодо створення коаліції – це механізм для "тіньової конституційної реформи з подальшою узурпацією влади".

На сьогодні в Україні діє парламентсько-президентська форма правління. До конституційної реформи, прийнятої парламентом наприкінці 2004-го року, правління країною здійснювалося за президентсько-парламентською схемою.

Читайте також:

Ющенко розкрив заколот БЮТ і Партії регіонів

БЮТ і ПР вже поділили уряд. Список

У наступній Раді не буде НУ-НС і Блоку Литвина

БЮТ радить Ющенку піти у відставку

Ющенко підготував указ про дострокові вибори ВР і президента

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: