Конституція від КПУ

Пропонується ліквідувати інститут президента, скасувати приватну власність на землю, поглибити співпрацю з Росією та країнами СНД.

Комуністична партія України презентувала нову редакцію Конституції України.

Петро Симоненко
Архів
Петро Симоненко (Фото: Ура-інформ)
Як передає УНІАН, сьогодні на прес-конференції у Києві лідер КПУ Петро Симоненко зауважив, що комуністи пропонують внести зміни до Основного Закону, щоб таким чином зберегти демократичні досягнення у Конституції, яка діє.

За словами Симоненка, цей проект передбачає ліквідацію інституту президента, інституцій обласних і районних держадміністрацій і передачу повноважень територіальним громадам. Також держава гарантуватиме право на приватну, колективну, державну і комунальну власність.

Лідер КПУ відзначив, що проект документу передбачає контроль за діяльністю влади і притягнення до відповідальності тих, хто не виконує взяті на себе зобов’язання. Також, за його словами, скасовується депутатська недоторканність.

Водночас, Симоненко повідомив, що депутат не нестиме відповідальність за те, як він голосує у Верховній раді, а кримінальну справу проти нього може порушити тільки

Генеральна прокуратура.
Симоненко висловив сподівання, що проект документу підтримає новий склад ВР, якщо до парламенту потраплять «державні люди».

Конституція
«Це дуже велика праця – ми об’єднали фахівців конституційного права, фахівців, які займаються розвитком громадянського суспільства», - сказав Симоненко.

Проектом Конституції, за його словами, також визначено, що державними мовами є українська та російська. Земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави і не може належати іноземним громадянам та юридичним особам, а також особам без громадянства. Землі сільськогосподарського призначення не можуть бути об’єктом купівлі/продажу.

Також визначається, що Україна є «постійно нейтральною державою, яка не бере участі у військових блоках і дотримується неядерних принципів». Передбачено поглиблення всебічного співробітництва з Росією та іншими членами СНД.

У проекті передбачається заборона на монополізацію ЗМІ державними органами, громадськими об’єднаннями, політичними партіями, окремими групами чи громадянами. Громадянам, які закінчили державні вищі та професійно-технічні навчальні заклади, гарантується надання роботи за фахом.

Передбачено обрання суддів Верховною радою України.
Проектом Конституції визначено, що голова ВР представляє Україну у відносинах із зарубіжними державами, веде переговори і підписує міждержавні та міжнародні договори, приймає вірчі та відкличні грамоти дипломатичних представництв іноземних держав.

Також голова ВР очолює РНБО і є Верховним головнокомандувачем Збройних сил України.

За словами Симоненка, проект нової редакції Конституції розміщений на сайтах фракції КПУ і партії, і зараз КПУ ініціює збір 150 підписів народних депутатів для внесення цього проекту на розгляд у ВР.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: