Конституцію можуть змінити у 2008 році

Секретаріат президента вважає, що нову редакцію Конституції України необхідно підготувати у першій половині наступного року.

Марина Ставнійчук
УНІАН
Марина Ставнійчук.
Проект нової редакції Конституції має бути підготовлений протягом першого півріччя 2008 року.

Про це заявила заступник глави Секретаріату президента, представник президента України в Конституційному суді і ЦВК Марина Ставнійчук сьогодні, 9 жовтня, на брифінгу.

"Виконання завдання з підготовки проекту нової редакції Конституції України розраховане на перше півріччя 2008 року. Безперечно, щоб виконати таке завдання, слід належним чином організувати цю роботу", - сказала вона.

За словами Ставнйчук, найближчим часом Секретаріат президента підготує указ про створення Національної конституційної ради, про її персональний склад. Крім того, до указу президента буде підготовлено два доповнення – положення про діяльність Національної конституційної ради і календарний план заходів щодо підготовки концепції нової редакції Конституції та її проекту.

"Такі функції будуть покладені на Національну конституційну раду", - пояснила Ставнійчук, зазначивши, що зараз після виборчого процесу склалися сприятливі і спокійні умови для здійснення конституційної реформи.

Також вона повідомила, що очолювати цю раду має президент України. "Передбачається, що цю раду повинен очолювати сам президент України", - сказала Ставнійчук.

За її словами, до складу Національної конституційної ради увійдуть представники всіх політичних сил, представлених у парламенті, провідні фахівці в сфері конституційного права і порівняльного конституційного права, а також представники громадськості і регіонів України. Попередня чисельність складу НКР визначена в кількості від 75 до 100 чоловік.

Ставнійчук також підкреслила, що Віктор Ющенко зацікавлений у прийнятті нової редакції Конституції конституційним способом. Вона нагадала, що зміна Конституції може здійснюватися як через парламент і референдум, так і спочатку на референдумі з подальшою імплементацією через парламент.

"Всі ці варіанти можливі. Але завдання, яке стоїть перед Секретаріатом президента, прийняти нову редакцію Конституції найбільш раціональним способом", - підкреслила вона.

Ставнійчук, окрім цього, повідомила, що глава держави сиутпає за те, щоб у новій редакції Конституції було визначено такий пріоритет зовнішньої політики, як інтеграція України в Європейський Союз.

"На рівні Конституції повинні бути встановлені принципи й основи забезпечення участі України в процесах світової і європейської інтеграції", - сказала представниця Секретаріату. З її слів, Ющенко бачить у цьому основні зовнішні пріоритети України, які повинні бути враховані при розробці нової редакції Конституції.

Ставнійчук також повідомила, що після підготовки проекту нової редакції Конституції його планується винести на всенародне обговорення. За її словами, прийняття нової редакції Конституції може відбутися до кінця 2008 року.

Свою думку стосовно нової Конституції висловила й лідер БЮТ Юлія Тимошенко. В інтерв'ю польському інтернет-виданню Gazeta.pl, датованому 8 жовтня, вона висловила сподівання на те, що в Україні відбудеться референдум щодо зміни Основного Закону.

Зустріч у президента
Офіційний сайт Президента України
Ющенко закликав усі політичні сили парламенту міняти Конституцію.
“Я звикла до того, що політикам часом потрібно багато часу, щоб зрозуміти цілком очевидні речі. Україна потребує нової Конституції”, - сказала Тимошенко, додавши, що сьогоднішня Конституція дуже недосконала, оскільки передбачає два центри влади, які ведуть до політичного хаосу.

“Народ повинен вирішити, чи державні справи має вирішувати президент, чи прем’єр. Після прийняття рішення, на думку експертів, мало б відбутися опрацювання нового Основного Закону”, - наголосила вона.

Лідер БЮТ повідомила, що її блоку вдалося зібрати вже 7 мільйонів підписів громадян, які підтримують ідею проведення референдуму, причому, за діючою Конституцією, потрібно лише 3 млн. підписів.

“Маю надію, що президент зверне на це увагу і вшанує думку жителів України”, - сказала Тимошенко.

ВідеоСтавнійчук про зміну Конституції (ексклюзивне відео)

ВідеоНова Конституція має бути уже в 2008-у

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: