Конституцію змінять 27 червня?

Голова ВР Мороз прогнозує розгляд парламентом змін до Конституції 27 червня. У разі їх прийняття президент України втратить велику частину повноважень.

Олександр Мороз
Архів
Олександр Мороз хоче зменшити повноваження президента. (Фото: spu.in.ua)

Голова Верховної ради України Олександр Мороз прогнозує розгляд змін до Конституції 27 червня.

Про це він сказав на брифінгу в Київській області в четвер.

"Я сподіваюся, що 27 числа, зібравшись на засідання, закриваючи сесію, ми проголосуємо закон про зміни в Конституцію й відправимо його до КС", - сказав Мороз.

Він також повідомив, що на засіданні консультативної ради при голові Ради з питань місцевого самоврядування в Коростені 20 червня роздав всім учасникам цього засідання відповідний уточнений проект закону.

Спікер також зазначив, що нова редакція Конституції, прийняти яку він пропонує парламентаріям, містить і норми, які передбачають обмеження депутатської недоторканності. 

ВР
Рада хоче собі більше повноважень. (Фото: portal.rada.gov.ua)

Як повідомляло агентство, Рада завершить 3-у сесію 27 червня.

Мороз ініціює скасування призначення президентом міністрів оборони й закордонних справ при формуванні Кабінету міністрів.

Він також пропонує зробити Кабмін відповідальним й підконтрольним тільки парламенту.

Крім того, Мороз пропонує внести зміни в Конституцію в частині повноважень депутатів Ради, дозволивши їм ухвалювати рішення щодо саморозпуску парламенту 300 голосами.

При цьому Мороз пропонує залишити президентові право розпуску Ради, але перед оприлюдненням відповідного указу зобов'язати президента представляти його Конституційному суду для визначення відповідності його Конституції.

Мороз також пропонує збільшити термін для організації або проведення позачергових виборів Ради до 90 днів (зараз цей строк становить 60 днів).

Спікер також запропонував ліквідувати районні державні адміністрації та передати їх функції виконкомам.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: