Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Контрабандисти переправляють цигарки за допомогою GPS-навігації, під водою і в автобусних схованках

Україна може служити лише периферійною базою для товару з Білорусі.

У кінці серпня румунські прикордонники перехопили сигаретний караван, який вночі пішки брів з України у європейську країну.

Як пише Корреспондент, українці на собі тягли понад 2,7 млн штук сигарет марки "Jin Ling" львівського виробництва. На кожній людини було навішено по три коробки вагою 13-15 кг.

За словами генсека Інтерполу Рональда Ноубла, щорічно у світі нелегальним способом переправляють 700 млрд штук сигарет. Україна, каже чиновник, активно бере участь в даному виді незаконного бізнесу.

"Україна - одна з основних країн, з якої надходять контрабандні сигарети в ЄС", - розповідає Аніна Бурея, доповідач Європейського бюро з боротьби з шахрайством Єврокомісії.

У цілому, за даними Ноубла, в Україну нелегально ввозиться близько 7 млрд сигарет на рік - це 1% світового трафіку. Значна його частина може транзитом потрапляти в Європу.

Як пише видання, зловмисникам, які заробляють на чорному ринку сигарет, винахідливості не позичати.

Сигарети вони перевозять на легкових і вантажних автомобілях, на рейсових автобусах у спеціально обладнаних схованках або ховають серед легально імпортованих товарів. Навіть у пасажирських поїздах, де пачками курива заповнюють всі можливі дірки в конструкціях вагонів.

Значна частина сигарет йде в Європу лісами, полями, горами і річками.

Прикордонники відзначають, що товар заздалегідь накопичують у прикордонних районах, після чого групами проносять через кордон до першої асфальтованої дороги. Тут його забирають і везуть далі Європою.

За два роки стражі кордону, зафіксували 18 випадків, коли цигарки намагалися доставити за допомогою маленьких літальних апаратів, та 17 випадків, коли тютюн переміщали в ЄС під водою. Інколи для таких цілей використовують плавзасоби з дистанційним управлінням і GPS-навігацією.

"У місцях, де це дозволяють береги, мотузками перетягують 500 або 600 пачок сигарет в картонних коробках", - кажуть угорські прикордонники.

Україна може служити лише периферійною базою для товару з Білорусі, Молдови та Росії, пояснюють прикордонники. Спочатку сигарети нелегально потрапляють в Україну, і частина з них з'являється на чорному ринку. Такий тютюн займає помітну частку в національних продажах.

Раніше повідомлялося, що контрабандисти в Україні скидають товар з літаків і прокладають нелегальні пластикові труби.

Залиште свій коментар

Вибір редакції