Контррозвідка спіймала на кордоні російського агента, який намагався вивезти секретні документи про авіабазу на заході України

Дата публікації
Перегляди
22к
Контррозвідка спіймала на кордоні російського агента, який намагався вивезти секретні документи про авіабазу на заході України

ТСН

Він сподівається на обмін полоненими.

Росія розгорнула цілу кампанію дезінформації щодо коронавірусу. Західні спецслужби ідентифікували щонайменше 80 спроб дестабілізувати ситуацію на фоні пандемії.

Не менше від інформаційних ударів потерпає й Україна. Росіяни атакують провокаційними фейками. Ворог не полишає спроб знайти слабкі місця українців, які оголились перед наступом епідемії. Від контррозвідки Служби Безпеки ми отримали підтвердження того, що ворог намагається скористатися панікою і збирає інформацію про те, де можна нанести удар по Україні, йдеться у сюжеті ТСН.Тиждень.

Навіть під час пандемії росіяни не полишають спроб дестабілізувати ситуацію в Україні

Навіть під час пандемії росіяни не полишають спроб дестабілізувати ситуацію в Україні

Але не на Донбасі. А в спокійному західноукраїнському місті Луцьк. Повторення Балаклеї чи Калинівки під час пандемії – цього вже Україна не витримає.

Державний кордон України напередодні закриття. Непримітний гладкий чоловік за кермом автівки й гадки не має про те, що з ним станеться через секунду. Контррозвідники блокують легковик.

На замовлення російської розвідки чоловік вивозив ціле портфоліо. Світлини ключового оборонного об'єкту на заході України. Луцький військовий аеродром – головна авіабаза, яка прикриває тут небо України.

"Позаду мене розташований режимний об'єкт Військово-Повітряних Сил. Саме щодо цього об'єкту, наш фігурант збирав інформацію з метою передачі іноземній стороні", - каже помічниця начальника УСБУ у Волинській області Іванна Поліщук.

Від 2004-го цей аеродром стояв занедбаний. Але війна повернула сюди бойові літаки. Спочатку бомбардувальники Су-24, потім винищувачі МіГ-29. Базу віддали авіабригаді, яку вивели з окупованого Криму.

"Сукупність даних, які збирав наш фігурант, яка б потрапила до іноземної сторони, могла б бути використана іноземною стороною для проведення терористичного акту на території цього режимного об'єкту", - пояснює Поліщук.

Ми не можемо показати повний текст послань, які вже передав агент. Лише фрагменти. Але й вони достатньо красномовні. Тут - детальний маршрут для диверсійної групи, яка атакуватиме склади з боєприпасами. А тут координати цілей, і коментар – “Цілі площадні”. Так зазвичай наводять бомбардувальники на ціль.

"Я говорити нічого не буду, це не в моїх інтересах говорити", - каже підозрюваний агент російської розвідки Віталій Синельников.

Затриманий - колишній льотчик. Служив на авіабазі до 2004 року. Був тут одним з найкращих штурманів-бомбардувальників. Проте, виявляється ненавидів країну, якій давав присягу.

"Це хохли ... ти ж просто росіянин, такий же, як я. Ми мислимо по-іншому, а хохли ... їм коли ж*пу припече, тоді думають", - каже Синельников у перехоплених телефонних розмовах.

Як мало припекти? Думаю, після слів "ПЛОЩАДНЫЕ ЦЕЛИ", ні в кого сумнівів немає. В поле зору контррозвідки Синельников потрапив від самого початку війни. Колишній штурман створив цілу мережу інформаторів. Майже не ховаючись вербував собі агентів серед авіаторів.

Але деяких своїх інформаторів Синельников використовував, як то кажуть, “втемну”: вони стверджують - й гадки не мали, що працюють на Росію. Ось зустріч Синельникова саме з такою людиною. Після розмови колишній штурман ретельно, як професійний розвідник, перевіряє, чи є за ним "хвіст". І тільки після цього залишає місце зустрічі.

"Це було вивідування інформації з чіткими запитаннями "мєжду строк". Збір інформації на рахунок стану військового об'єкту та військової техніки", - каже один із українських військових.

Агент сподівається – так чи інакше, куратори його витягнуть з буцегарні. Наприклад, обміняють на українських військовополонених.

"До Росії - ні, а в "ЛНР" поїхав би, у мене ж там батьки… Це треба обговорити з родиною. Якщо в "ЛНР", то так. У Росії нема чого робити", - коментує Синельников можливий обмін.

Контррозвідники переконані - арешт цього агента не скасовує планів противника щодо критично важливої авіабази. Єдине, що залишається військовим льотчикам – позбутися вразливих місць, про які вже стало відомо російській розвідці. І не дати більше ворожим очам проникнути на стратегічний об'єкт.

Андрій Цаплієнко