Концтабір під Одесою

В Одеській області знайдено концтабір часів Другої світової війни, в'язнями якого стали не менше 5 тисяч чоловік.


Таку інформацію надав агенції РИА Новости голова Одеської асоціації колишніх в'язнів гетто і нацистських концтаборів Роман Шварцман. 

2006 року під час проведення робіт із газифікації села Гвоздівка-2 (Одеська область) було знайдено велику кількість людських останків. Знахідку хотіли приховати, і трубу все ж таки проклали. Але втручання преси привернуло увагу до цієї знахідки", - сказав Шварцман. 

Стало відомо, що 1941 року на цьому місці було створено концтабір, де в корівнику перебували євреї, яких привозили з Буковини, Молдавії та Одеси. За свідченням очевидців, щовечора в сусідньому рові проводили масові розстріли. Сьогодні йдеться про майже 5 тисяч жертв", - повідомив співбесідник агентства. 

За словами Шварцмана, "головний рабин Одеси й півдня України Авроом Вольф планує викупити землю, де було знайдено останки, та встановити там пам'ятний знак".
Водночас, за його словами, є одна істотна проблема: річ у тому, що Німеччина виплачує компенсації в'язням концтаборів і родичам замордованих у них людей на підставі інформації, включеної до довідника, виданого Державним архівом України й Національним фондом "Взаєморозуміння й примирення" при Кабінеті міністрів 2000 року, - "Довідник про табори, в'язниці й гетто на окупованих територіях України 1941-44 Років". Проте концтабір у Гвоздівці не представлено в цьому довіднику, як і ряд інших місць масових поховань, знайдених після 2000 року. Шварцман згадав, зокрема, село Яструбіново Миколаївської області, де було вбито більше 3,5 тисяч євреїв.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: