Координатор "Великого будівництва" Кирило Тимошенко анонсував розширення програми іпотеки під 7%

Координатор "Великого будівництва" Кирило Тимошенко анонсував розширення програми іпотеки під 7%

Парламент підтримав законопроєкт, який дозволить невдовзі видати близько 8 тис. іпотечних кредитів на житло та передати 12 тис. квартир у фінансовий лізинг.

Із прийняттям Верховною Радою законопроєкту №5308 щодо іпотечних кредитів Україна перейшла до другого етапу впровадження ініціативи Президента Володимира Зеленського для забезпечення українців доступним житлом.

Так рішення парламенту прокоментував заступник голови Офісу Президента, координатор президентської програми "Велике будівництво" Кирило Тимошенко, повідомляється на офіційній Facebook-сторінці ПрАТ "Укрфінжитло". 

Як зазначається, Верховна Рада підтримала важливий законопроєкт, який дозволить невдовзі видати близько 8 тис. іпотечних кредитів на житло та передати 12 тис. квартир у фінансовий лізинг. 13 квітня за ініціативу проголосували 263 народних депутати.

Законопроєкт №5308 "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2021 рік" щодо впровадження фінансово-кредитних механізмів забезпечення громадян України житлом" прийнятий у першому читанні. Він має на меті створення необхідних умов для належної реалізації програми доступного житла.
"Це другий етап впровадження президентської ініціативи для забезпечення громадян України доступним житлом.

Незабаром ми суттєво масштабуємо наявну програму іпотеки під 7%, забезпечивши розвиток ринку іпотечного кредитування. Також у рамках програми буде використано новий фінансово-кредитний механізм лізингу житла. Придбати житло у лізинг під 5% річних зможуть сотні сімей медиків, військовослужбовців, педагогів, поліцейських та рятувальників", — розповів Кирило Тимошенко.

Реалізовувати президентську програму буде створене у 2020 році ПрАТ "Укрфінжитло". Акціонерне товариство надаватиме довгострокову доступну іпотеку на умовах фіксованої ставки 7%, терміном до 30 років із першим внеском 20%. А також житло у фінансовий лізинг на умовах нульового першого внеску та під 5% річних. 

"Як тільки відповідні нормативні акти наберуть чинності, ПрАТ "Укрфінжитло" стане єдиною потужною державною інституцією, що здійснюватиме державні програми із забезпечення житлом", — зазначив генеральний директор ПрАТ "Укрфінжитло" Василь Шкураков.

У січні 2021 року за ініціативи Президента уряд затвердив постанову про здешевлення вартості іпотечних кредитів до 7%. Уже в березні були підписані перші іпотечні договори.

Нагадаємо, раніше заступник голови ОП, координатор "Великого будівництва" Кирило Тимошенко повідомив, що президентська програма "Велике будівництво" у 2021 році, крім оновлення доріг та соціальної інфраструктури, розширюється на кілька додаткових напрямків. Серед них – доступне іпотечне кредитування та фінансовий лізинг.

Наступна публікація