Корабель США, присутність якого у Чорному морі обурила Росію, покинув Одесу

Американський протиракетний крейсер "Монтерей", який прийшов у Чорне море у рамках навчань "Сі Бриз", 15 червня покинув одеський порт.

Протиракетний крейсер ВМС США "Монтерей", який прибув для участі в маневрах "Сі Бриз - 2011" і викликав обурення Росії, залишив Одесу. Американський військовий корабель відійшов рано-вранці від 26-го причалу Одеського морського торговельного порту.

На захід у Чорне море корабля, приписаного до порту Норфолк (Вірджинія), різко відреагувала Росія. 12 червня російське Міністерство закордонних справ виступило з офіційним коментарем, в якому було заявлено: "Ми не залишимо без уваги появу в безпосередній близькості від наших кордонів елементів стратегічної інфраструктури США і будемо сприймати подібні кроки як загрозу нашій безпеці".

Реакція Москви пов'язана з військово-технічними особливостями "Монтерея" і його статусом в системі протиракетної оборони (ПРО), яку США розгортають у Європі.

Протиракетна система Aegis, якою оснащений крейсер, дозволяє одночасно стежити з корабля за більш ніж сотнею цілей у радіусі 190 кілометрів. У березні нинішнього року "Монтерей" (Monterey CG-61) був направлений у Середземне море: він повинен стати частиною європейської системи ПРО, проти якої неодноразово виступала Росія.

Перший етап програми передбачає розміщення в Адріатичному, Егейському та Середземному морях групи американських кораблів, покликаних здійснювати захист країн Південної Європи від можливих ракетних загроз.

Переміщення ж "Монтерея" - "основної ударної одиниці зі складу формованої територіальної протиракетної оборони Північноатлантичного альянсу" - з Середземного моря в Чорне, як заявили в російському МЗС, "викликало ряд питань".

"Якщо мова йде про звичайний "візит" в цей вкрай чутливий регіон, то чому для нього був обраний корабель саме з таким варіантом озброєння? І яку роль відводив протиракетному "Монтерею" сценарій навчання "Сі Бриз - 2011", в ході якого відпрацьовувалася "антипіратська операція за стандартами НАТО"?, - йдеться в коментарі російського зовнішньополітичного відомства.

Між тим МЗС України запевнив, що проведення військових навчань "Сі Бриз - 2011" не представляє якої-небудь загрози для країн Чорноморського регіону.

Всі елементи, включені в програму цих навчань, жодним чином не пов'язані з відпрацюванням дій, які могли б нести небезпеку для "наших сусідів", запевнив прес-секретар МЗС України Олександр Дікусаров.

У свою чергу США не стали коментувати заяву Росії, наголосивши, що РФ має право на свою думку.

Нагадаємо, міжнародні військово-морські навчання "Сі Бриз", участь у яких беруть військовослужбовці країн - членів НАТО, проходили в Одеському та Миколаївському регіонах, а також в Криму з літа 1997 року.

Читайте також:

США відповіли на закиди Москви з приводу навчань у Чорному морі

Росію обурила поява американського крейсера в Чорному морі

США направлять в Середземне море корабель з ракетним комплексом

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: