Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У МОЗ назвали корінь зла української медицини

Заступник голови Міністерства охорони здоров'я України Олександр Лінчевський також розповів про прийдешні реформи в галузі.

Замість ліцензування й перевірки кожного лікаря держава фінансує і ліцензує поліклініки. Цей підхід — залишок Радянського Союзу.

Таку думку висловив під час інтерв'ю з кореспондентом ТСН.Тиждень заступник голови Міністерства охорони здоров'я України Олександр Лінчевський.

"Корінь зла — це Радянський Союз, бо медицина — це єдина поки що галузь, яка фактично жодним чином не змінилася. І те, що стосується заробітних плат, і стосунків пацієнт-лікар, і стосунків медперсоналу між собою. Воно як було радянське, так і є. Будь-які покращення цієї системи на кшталт "давайте щось підлатаємо косметично, хай буде трошки краще", — вони тільки закріплюють цю систему", — зазначив один із найкращих столичних хірургів Лінчевський.

Заступник голови профільного міністерства також зауважив, що докорінно радянська система медицини — неправильна, адже лікар у ній постає не суб'єктом, а працівником на заводі. І ми досі живемо за цією системою.

"Ось є завод, тобто лікарня, поліклініка, а лікар туди ходив як пролетарій, ходив на роботу і не був там одиницею. Фактично держава фінансує завод, видає гроші заводу, ліцензує завод, але не ліцензує кожного лікаря, не перевіряє кожного лікаря", — пояснив посадовець.

Наразі в Міністерстві планують поступово перетворити лікаря з "пролетаря" на суб'єкта господарювання й обіцяють, що кожен одержуватиме гроші від своїх пацієнтів напряму. 

Відео Українська медицина потребує негайних реформ: лікарі масово йдуть із державних лікарень

Нагадаємо, раніше в сюжеті програми ТСН.Тиждень повідомляли, що лікарі масово йдуть із державних лікарень. Через низькі зарплати та незадовільні умови роботи, як то необхідність їздити на старих каретах швидкої розбитими дорогами, галузь медицини страждає найбільше. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції