Корнійчук поскаржився Європі, що його незаконно тримають у СІЗО

Корнійчук та його адвокат вважають незаконним утримання екс-заступника міністра юстиції під вартою в Лук'янівському СІЗО: суди Києва не вказали достатніх підстав для його арешту.

Колишній перший заступник міністра юстиції Євген Корнійчук, який перебуває під арештом, оскаржив своє затримання в Європейському суді з прав людини (ЄСПЛ). 

У документі Корнійчук та його адвокат Ігор Фомін просять Європейський суд з прав людини визнати обрання йому запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою таким, що суперечить вимогам Конвенції про захист прав людини, пише "Комерсант-Україна".

У скарзі перераховується ряд порушень, допущених при прийнятті рішення про обрання Євгену Корнійчуку запобіжного заходу. Зокрема, звертається увага на те, що в протоколі затримання не вказані підстави і мотиви застосування такого заходу.

У документі підкреслюється відсутність у протоколі затримання аргументів, які підтвердили б, що арешт колишнього чиновника запобіг можливості його ухилення від слідства і суду. "У день затримання не було жодної обставини, яка свідчила б про намір і можливості заявника перешкоджати встановленню істини у кримінальній справі". Адже заявник був затриманий в день порушення кримінальної справи в кабінеті слідчого, куди прийшов за його першим викликом ", - говориться у скарзі.

Як наголошується у скарзі, Корнійчук не збирався покидати країну, а його фактичне місце проживання встановлено і зафіксовано в протоколі.

"Незважаючи на очевидну протиправність затримання, здійсненого без передбачених підстав і мотивів, суди Україні проігнорували доводи захисту і не обґрунтували свої висновки в цій частині, обмежившись у рішеннях фразою про те, що скарга захисту на затримання не підлягає задоволенню'", - резюмується в документі.

Незаконним Корнійчук та його адвокат вважають також утримання колишнього заступника міністра юстиції під вартою в Лук'янівському СІЗО, підкреслюючи, що Печерський районний та Апеляційний суди Києва, які обирали запобіжний захід, у своїх рішеннях не вказали "конкретні обставини, що свідчать про наявність достатніх підстав для арешту заявника".

"Абсолютно протиправним" називає Євген Корнійчук аргумент судів про наявність у нього "розгалужених зв'язків у системі правоохоронних органів і судової системи, які дадуть можливість впливати на свідків у справі".

"До такого висновку суд дійшов, враховуючи, що заявник (Євген Корнійчук.-ред) є юристом", - підкреслюється в документі.

Другим документом, направленим вчора до Європейського суду Ігорем Фоміним, є клопотання про розгляд заяви Євгена Корнійчука в першочерговому порядку. Підкреслюючи, що він працював в уряді Юлії Тимошенко, адвокат зазначає, що в Україні в 2010 році "спостерігалося збільшення кількості репресивних заходів".

Адвокат упевнений: численні порушення процедури затримання та арешту Корнійчука свідчать "про можливе застосування до нього в СІЗО заходів тиску з метою відсторонення від політичної діяльності".

Нагадаємо, Євген Корнійчук був затриманий в грудні минулого року. Йому пред'явлено звинувачення у зловживанні службовим становищем при проведенні держзакупівель. Йдеться про оплату на початку 2009 року послуг з юридичного обслуговування НАК "Нафтогаз Україна" компанією Magisters, старшим партнером якої раніше був Корнійчук.

Читайте також:

Корнійчука арештували на 2 місяці: він почав голодувати

Найгучніші кримінальні справи за 2010 рік

Найближчому соратнику Тимошенко загрожує 10 років тюрми

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: