Коронавірус у Раді: сесійну залу продезінфікували, а колеги хворого депутата перевіряються на COVID-19

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Коронавірус має депутат Сергій Шахов.

У Верховній Раді проводять дезінфекцію після депутата Сергія Шахова, який захворів на коронавірус. Його колеги пішли здавати тести на COVID-19 у відомчу амбулаторію, а комітет з екології, на якому побував вірусний депутат, закрився на самоізоляцію. Що думають про коронавірус у парламенті колеги Шахова — у сюжеті ТСН.19:30.

Прибирання у Верховній Раді тепер довше і частіше, аніж має бути за рокладом. Це - провітрювання, хімчистка і протирання дезінфікційним розчином. Зі старих запасів дістали лампи для кварцювання, які для знищення вірусів вмикають в операційних та лікарнях.

"Щоб убезпечити і мати більшу впевненість, що ми зробили максимум. Особливо це стосується сесійної зали, кабінетів, де люди працюють довго", - каже начальниця відділу утримання будинків апарату Верховної Ради Ірина Верцимага.

До сесійної зали заходить спікер Дмитро Разумков. Він каже, що стривожені й ті, хто напряму не контактував із коронавіруспозитивним Сергієм Шаховим.Ті ж, хто був із ним у контакті, напередодні сходили до лікаря. "Всі вони поспілкувалися з лікарями. Було вжито всіх необхідних заходів для того, щоб перевірити, чи є можлива загроза їх здоров’ю, чи можливі якісь інші ситуації, які допоможуть розвиватися вірусу", - каже спікер.

Тим часом сам Шахов почувається краще і освоює ремесло відеоблогера. Робить прямі трансляції із самоізоляції. Тепер захворіла і дружина депутата. У неї підтверджений тест на COVID19.

Відео Чистий четвер у Раді: як миють парламент і кому Шахов передав COVID-19

Верховну Раду відмивають після звістки про те, що нардеп Сергій Шахов захворів на коронавірус. Його колеги пішли здавати тест на COVID-19 у відомчу амбулаторію, а комітет з екології, на якому встиг побувати заражений депутат - на самоізоляцію.  Більше про коронавірус в Україні

Чистий четвер у Раді: як миють парламент і кому Шахов передав COVID-19

Шахов детально змальовує свої пересування перед тим, як відчув перші симптоми. “Виїхав вранці на ефір "Доброго ранку, країна". Заїхав до комітету, буквально на хвилину, потім заїхав на нараду в парламенті, де були всі голови фракцій. Звісно ж, усі пройшли тестування, 79 осіб. Результати будуть - обов'язково повідомлю”, - розповів Шахов.

Ярослав Юрчишин із фракції "Голос", який встиг поспілкуватися із Шаховим на комітеті, ексклюзивно для ТСН записує відео із добровільної самоізоляції. Депутат звітує, що почувається добре, жодного симптому не має. Сидить у зачиненій кімнаті. Зранку - спорт. Читає книжки англійською і українською.

"Офіс народного депутата. Електронний звісно. Що тут можна робити? Заходимо в розділ "електронний документообіг" і алілуя! Можна створити законопроєкт і навіть його зареєструвати. Тому не нудьгуємо", - каже депутат.

Провести два тижні в усамітненні готові не всі. Депутати пішли до відомчої амбулаторії робити тест на коронавірус для самозаспокоєння. “Якщо ви почуваєтеся нормально, то за указом, який ми маємо, тест не робиться”, - каже головна лікарка Центру превентивної медицини ДУС Ольга Перепадя.

Втім, ані відсутність симптомів, ані безпосереднього контакту із хворим не заспокоюють. "Я вирішив сьогодні зробити тест, бо троє дітей в хаті. Старшому 17 років, меншому три тижні. Так нібито симптомів немає, але береженого бог береже", - каже депутат з "Опозиційної платформи — За життя" Юрій Павленко.

Депутатів просять зайвий раз не переживати, а краще мити руки. Дезінфектори у парламенті встановили за останнім словом техніки - безконтактні.

Кореспондентка ТСН Ольга Кошеленко.

Залиште свій коментар

Вибір редакції