Коронавірус в Україні 5 травня: нових заражень поменшало, а МОЗ розпочинає випробування вітчизняних ліків

Дата публікації
Перегляди
9511
Коронавірус в Україні 5 травня: нових заражень поменшало, а МОЗ розпочинає випробування вітчизняних ліків

В Україні зафіксовано 12 697 інфікованих коронавірусом та 316 летальних випадків.

Кількість інфікованих коронавірусом в Україні упродовж доби збільшилася на 366 нових випадків. Станом на 21:00 5 травня відомо про 12 697 заражених у країні. За добу хвороба забрала життя 13 осіб. Кількість летальних випадків сягнула 316. Кількість одужалих вже 1 857.

ТСН.ua підготував матеріал про поширення коронавірусу в Україні, а також про інфікування українців. 

Географія поширення коронавірусу 

Як повідомили у Міністерстві охорони здоров'я, в Україні наразі 12 697 лабораторно підтверджених випадків COVID-19. Ситуація в областях має такий вигляд:

 • Чернівецька область — 1948 випадків;
 • м. Київ — 1583 випадки;
 • Івано-Франківська область — 1015 випадків;
 • Тернопільська область — 923 випадки;
 • Київська область — 866 випадків;
 • Рівненська область — 779 випадків;
 • Закарпатська область — 546 випадків;
 • Львівська область — 514 випадків; 
 • Дніпропетровська область — 478 випадків; 
 • Одеська область — 469 випадків;
 • Вінницька область — 454 випадки;
 • Житомирська область — 448 випадків;
 • Кіровоградська область — 401 випадок;
 • Харківська область — 377 випадків;
 • Волинська область — 343 випадки;
 • Черкаська область — 314 випадків;
 • Запорізька область — 287 випадків;
 • Полтавська область — 231 випадок;
 • Миколаївська область — 163 випадки;
 • Херсонська область — 142 випадки;
 • Хмельницька область — 119 випадків;
 • Сумська область — 112 випадків;
 • Донецька область — 83 випадки;
 • Чернігівська область — 64 випадки.
 • Луганська область — 38 випадків;

Детальніше про інфікування коронавірусом у регіонах дивіться у нашій інфографіці:

ТСН.ua

ЛІКУВАННЯ КОРОНАВІРУСУ

В Україні розпочинаються клінічні випробування вітчизняного препарату "Біовен" (Human normal immunoglobulin for intravenous administration) для лікування коронавірусної хвороби. Наказ про це підписав глава МОЗ Максим Степанов. Випробування будуть проводити в п’ятьох лікарнях України. Контролювати виконання наказу буде заступник голови МОЗ Ірина Микичак.

Україна 5 травня отримала від Індії партію препарату з гідроксихлорохіном для боротьби з пандемією коронавірусної інфекції COVID-19. Серед вантажу 30 тисяч таблеток, які незабаром з'являться в медзакладах. Контролювати їхнє застосування буде Міністерство охорони здоров’я.

Попри рекордно низький відсоток людей, які захворіли на СOVID-19, в Україні побільшало безсимптомних випадків, що підвищує загрозу поширення коронавірусу. Тому потрібно і надалі дотримуватися обмежувальних заходів. 

Коронавірус у Києві 

У Києві зареєстрували ще 48 випадків коронавірусу. Захворіли 22 жінки віком від 18 до 73 років, 22 чоловіки віком від 25 до 81 року, 1 дівчинка віком 13 років і 3 хлопчики віком 4, 12 і 16 років. 

Загалом кількість інфікованих новим коронавірусом у столиці сягнула 1 583 випадків, з них 28 людей померли.

Зараження серед медичного персоналу та дітей

За минулу добу в Україні коронавірусом заразилося 92 медпрацівника та 26 дітей. Загальна кількість інфікованих медичних працівників сягнула 2 479 та 881 дітей.

Детальніше про ситуацію з коронавірусом у регіонах

Київська область та м. Київ

Від коронавірусної інфекції одужав начальник поліції міста Київ Андрій Крищенко. Правоохоронець вже повернувся на роботу. Усі його повторні тести показали негативний результат, а стан здоров’я Крищенка – "відмінний".  

Гуртожитку в Київській області в Українці, де виявили спалах коронавірусу, закрили на карантин. Попередньо, там є 11 осіб з коронавірусом. У гуртожитку на самоізоляції перебуває директор ліцею. Територію закладу загородили і облаштували санітарний пост. 

У Броварському районі Київської області в дитячому будинку "Надія" у селі Мокрець інфікувалися коронавірусом одразу шість осіб. Занедужали, одна дитина і п'ять дорослих, зокрема, помічник вихователя. Хворий учень п'ятого класу перебуває в лікарні, інші вихованці та співробітники ізольовані.  

Львівська область

У селі Задвір'я Львівської області 10 інфікованих користувались однією приватною маршруткою і занедужали коронавірусом. Хворі їздили на мікроавтобусі, де контактували з носієм інфекції – зараженою мешканкою Львова. Коло всіх "контактних" вже встановили. Семеро хворих перебувають на самоізоляції, а троє – в лікарнях Львова. 

Тим часом заступника мера Львова Андрій Москаленко оприлюднив план з п’яти етапів, за яким в місті збираються відновлювати індустрію туризму. Останній етап може закінчитися у листопаді-грудені. Для Львова – туризм це в першу чергу про робочі місця та податки до бюджету. Від туристичного збору у 2019 році у бюджет Львівської міської ради сплачено 10 млн грн.

Миколаївська область 

На Южно-Українській АЕС  у Миколаївській області виявили коронавірус у 12 працівників. Ще одна людина має підозру на інфікування COVID-19. Саме місто Южноукраїнськ, в якому живуть переважно працівники станції, закрите на карантин.

Сумська область

В області виявили 9 нових випадків інфікування новим коронавірусом – серед них 5 працівників одного з супермаркетів у Сумах. Всі хворі перебувають вдома, а працівників цього магазину відправили на самоізоляцію. Магазин закритий і там проводять дезінфекцію. 

Житомирська область 

Через спалах  коронавірусу у Житомирі на карантин закрили одну з міських лікарень. У медзакладі інфікувалося 16  лікарів. Занедужали 5 завідувачів відділень та медичний директор закладу. Всі інфіковані медики перебувають на самоізоляції.

Крим

В незаконно анексованому Криму зафіксували першу смерть від коронавірусу. Окупанти заявляють, що жертвою стала жінка 1950 року народження, у якої були супутні захворювання. Наголошується, що це "швидше за все" перша смерть від коронавірусу на півострові, не враховуючи Севастополя, оскільки статистику за містом ведуть окремо – там вже двоє померлих.  

Слід зауважити, що вчора було відомо про 12 331 хворих на коронавірус і, зокрема, про 303 померлих. Подолати недугу змогли 1 619 українців. Детальніше про ситуацію з коронавірусом в Україні станом на 5 травня.

За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобів боротьби з COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Більше новин про коронавірус читайте на сайті ТСН.ua за посиланням.

Наступна публікація