Коронавірус в Україні. Аналізи чернівчанина відправили за кордон для остаточного підтвердження

Дата публікації
Перегляди
5864
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Коронавірус в Україні. Аналізи чернівчанина відправили за кордон для остаточного підтвердження

Фото: ТСН.ua

Чоловік госпіталізований, ізольований та перебуває під медичним наглядом.

Центр громадського здоров’я України підтвердив перший випадок COVID-2019 в Україні. Зразки пацієнта також відправили для остаточного підтвердження до Лондона.

Про це повідомили у пресслужбі українського центру.

За дослідженнями вірусологічної референс-лабораторії Центру громадського здоров’я України підтверджено перший випадок...

Опубліковано Центр громадського здоров’я України Вівторок, 3 березня 2020 р.

Як повідомлялося, чоловік напередодні подорожував до Італії, де були зафіксовані випадки нової хвороби, та наприкінці лютого повернувся до Чернівецької області. 28 лютого у нього з’явилися перші симптоми. Він звернувся до сімейного лікаря за консультаціями. Уночі проти 1 березня його стан погіршився і його госпіталізували до інфекційного відділення спеціальною бригадою, яка була визначена для таких випадків. У той же день чоловіка перевірили на грип, однак хвороба не підтвердилася, тому його аналізи були відправлені до лабораторії Центру громадського здоров’я, де пізно ввечері 2 березня підтвердили зараження коронавірусом.

Нагадаємо, спалах коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву новому вбивчому коронавірусу з Китаю - COVID-19. У самому Китаї його раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини людині повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії.

Фото: ТСН.ua

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Спалах коронавірусу в Європі

Спалах коронавірусу в Європі
Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Дата публікації
Перегляди
5864
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація