Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Коронавірус в Україні: чи вистачить апаратів штучного дихання у разі масштабної епідемії

Коронавірус в Україні: чи вистачить апаратів штучного дихання у разі масштабної епідемії

Загалом в Україні 3,5 тисячі таких апаратів.

Апаратів штучного дихання потребують п’ять зі ста уражених коронавірусом пацієнтів. В інфекційних лікарнях 620 таких апаратів. Ще під 3 тисячі є в інших відділеннях. Чи досить цього ресурсу – розповідають у сюжеті ТСН.19:30

Журналісти вирішили перевірити, скільки в українських лікарнях апаратів штучної вентиляції легенів. І в якому вони стані. Почали з Білоцерківської міської лікарні. В цей медичний заклад в першу чергу повезуть дорослих пацієнтів, інфікованих коронавірусом на Київщині.

Головна лікарка веде до інфекційного відділення. Єдиний апарат штучного дихання для дорослих - у палаті інтенсивної терапії.

"Один апарат. Але найближчим часом ми закупимо новий. І також нам обіцяла ще один апарат штучної вентиляції легень обласна рада", - каже головна лікарка Тетяна Дідич.

Гроші принаймні на один апарат місцева влада вже виділила. Але в країні, яка готується до епідемії, процедури закупівель медобладнання залишаються звичайними – тендери тривалістю від місяця.

Для кожного пацієнта, якому необхідний апарат штучного дихання, має бути ще й окремий набір витратних матеріалів. Скільки їх є, стільки разів і можна використовувати прилад.

 "Розхідні матеріали є на одного пацієнта, принаймні, повністю. Але ми ще зараз замовили. На три. Але ми надіємося. Ну, в нас уже було чотири випадки підозри на коронавірусну інфекцію, але вони не підтвердилися", - пояснює Дідич.

Єдиний апарат ШВЛ тут з’явився в 2009 році, коли в Україні бушував свинячий грип. Тоді в Україні заразилися майже шість мільйонів людей. Від ускладнень померла понад тисяча хворих. Сотні пацієнтів стояли в чергах на апарати штучної вентиляції. Їх катастрофічно не вистачало. Найбільше постраждали Івано-Франківськ та Чернівці.

Олександр Дружина - лікар-анестезіолог Інституту серця - тоді разом із колегою взяв портативний апарат штучної легені ЕКМО - єдиний на той момент в Україні. Їздили по всій країні. І змогли врятувати 30 людей.

"Не вистачало апаратів ШВЛ. І пацієнтів доводилося сортувати, як під час військово-польових умов. Коли підключалися пацієнти більш важкі. А наступний пацієнти теж перебували у важкому стані. І чекали просто підключення наступними до цього апарату", - пригадує лікар.

За статистикою, яку вивели зі свого досвіду китайські науковці - більшість людей переносять вірус легко, але 5 хворих зі ста потребуватимуть апаратів штучної вентиляції легенів. Двом людям із тисячі необхідна буде ЕКМО - так звана штучна легеня.

Загалом на всю країну є 15 справних апаратів ЕКМО. Три з них саме в Інституті серця. І буквально кілька тижнів тому, під час звичайної епідемії грипу, усі вони були зайняті. Апаратів штучної вентиляції в інфекційних відділеннях зараз є шість сотень.

Відео Виклик для медицини: скільки в Україні апаратів штучного дихання, які необхідні інфікованим на коронавірус  

Апаратів штучного дихання потребують 5 зі 100 уражених пацієнтів. В інфекційних лікарнях 620 таких апаратів. Ще під 3 тисячі є в інших відділеннях. Чи досить цього ресурсу - ТСН спілкувались з лікарями у великих та маленьких шпиталях.  Більше про коронавірус в Україні

Виклик для медицини: скільки в Україні апаратів штучного дихання, які необхідні інфікованим на коронавірус  

"По тій інформації, яка була зібрана Міністерством охорони здоров’я, в інтенсивних блоках інфекційних лікарень є достатня кількість апаратів штучної вентиляції. По загальній їхній кількості показник забезпеченості зараз коливається - 0,67 на одне ліжкомісце", - прокоментував в.о. директора Центру громадського здоров’я Ігор Кузін.

Серед лікарень обласних центрів передусім ми звернули увагу на Чернівецьку, яка вже зіткнулася з коронавірусом. Інфекційне відділення забезпечене п’ятнадцятьма апаратами. Крім того кажуть, що очікують на гуманітарну допомогу з апаратами.

У Чернігові вирішили вирішили показали свій апарат ШВЛ журналістам. І шокували колег з усієї України – їхньому апарату дуже багато років.

"Навіть не проблема 10 або 20 років. Проблема – 30 та 40 років. У нас же і такі апарати є. Не дивлячись на те, що це має вигляд коробочки, - це високотехнологічний апарат. Він коштує як Мерседес. Він дуже розумний. Він прораховує все, що робить хворий", - кажуть лікарі.

Загалом по реанімаціях 3,5 тисячі приладів. Якщо буде необхідність, то скасовуватимуть планові операції. І якусь кількість апаратів перенесуть у палати із хворими на коронавірус.

В уряді запевняють, що в нас ще є апарати ШВЛ у резерві. Чи потрібно буде їх докуповувати для всієї країни - поки що підраховують.

Кореспонденти ТСН Оксана Муляр, Ольга Павловська, Алла Пасс

Плейлист 764 відео Коронавірус в Україні

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараженння на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Спалах вірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Коронавірус в Україні

Залиште свій коментар

Вибір редакції