Коронавірус в Україні. Медики розповіли про стан здоров'я хворого чернівчанина та його дружини

Коронавірус в Україні. Медики розповіли про стан здоров'я хворого чернівчанина та його дружини

Фото: УНІАН

Із підозрою на коронавірус в області наразі госпіталізовано 5 осіб.

Чоловік, який першим в Україні підхопив коронавірус з Китаю (COVID-19) почувається краще та досі перебуває в ізоляції.

Про це 5 березня повідомили в пресслужбі Чернівецької ОДА.

Зазначається, що в чоловіка полегшився кашель, а в його дружини поки ніяких ознак хвороби не виявлено.

"Чоловік перебуває у інфекційному відділенні обласної клінічної лікарні. Він почувається добре, кашель полегшується, має добрий сон та апетит. Його дружина ізольована, за нею наглядають медики. Жінка не має жодних ознак захворювання", – йдеться в повідомленні.

Там також зазначили, що з підозрою на коронавірус в області наразі госпіталізовано 5 осіб. Вони мають ознаки інфекційного захворювання та повернулися з країн, де вже зафіксовано випадки COVID-19. Це, зокрема, Італія, Іспанія та Англія.

"Двох із них госпіталізували каретами швидкої медичної допомоги, троє звернулися до лікарів самі. Стан пацієнтів порушений, але стабільний. Усі вони мають підвищену температуру та кашель. У однієї хворої діагностовано пневмонію. Осіб, що контактували із чернівчанином, у якого діагностували коронавірус, зараз є 6. Окрім його дружини, це четверо прикордонників та митник. Вони здорові, але перебувають під наглядом лікарів", – додали в пресслужбі.

На Буковині офіційно підтверджений лише 1 випадок інфікування коронавірусом ❗️ ▪️Чоловік перебуває у інфекційному...

Опубліковано Чернівецька обласна державна адміністрація Четвер, 5 березня 2020 р.

Зазначимо, що у Чернівецькій області поки немає швидких тестів на виявлення коронавірусу. Такі тестові системи ще не зареєстровані та не сертифіковані МОЗ України. Аналізи пацієнтів із підозрою на коронавірус відправлені до Києва – у лабораторію Центру громадського здоров'я України.

Нагадаємо, спалах коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву новому вбивчому коронавірусу з Китаю - COVID-19. У самому Китаї його раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини людині повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії.

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Повʼязані теми:

Наступна публікація