Коронавірусний скандал у Харкові: чорнобильці "не віддають" лікарню хворим на COVID-19

Протестувальники вважають, что Чорнобильська лікарня не відповідає "спеціальним санітарним нормам"

Під Чорнобильською лікарнею у Харкові відбувається масовий протест. Кілька десятків людей протестують проти відкриття диспансеру радіаційного захисту для прийому хворих на COVID-19.

Про це повідомляє "Суспільне".

Участники акції протесту тримають плакати: "Руки геть від Чорнобильської лікарні м. Харків", "Вимагаємо виконання Конституції та законів України".

Представники чорнобильських організацій вважають, що медзаклад не пристосований для лікування хворих на COVID-19.

"Під виглядом якихось коронавірусних хворих хочуть забрати Чорнобильську лікарню. Ми не кажемо, що вони не люди, вони теж люди, їх потрібно обстежувати, лікувати, але цей диспансер не пристосований для того, щоб коронавірусних хворих тут лікувати. Він у центрі міста! Ми проти такого рішення влади", - заявив чорнобилець Сергій Біличенко.

Ще один учасник акції Володимир Проскурін під час виступу перед протестувальниками сказав, що приміщення лікарні не відповідає "спеціальним санітарним вимогам".

"Палати та всі приміщення повинні постійно митися, дезінфікуватися, а у нас в палатах і в цілому - шпалери, багато хто з вас їх своїми руками клеїли, тому ви знаєте, що тут умов, щоб мити і дезінфікувати стіни, підлогу паркетну, абсолютно немає", - вважає протестувальник. 

Раніше голова Харківської ОДА Олексій Кучер заявив, що Чорнобильську лікарню відкриють для прийому хворих на COVID-19 найближчими днями.

Своєю чергою представники чорнобильських організацій Харкова виступають проти такого рішення. 12 червня вони вже пікетували Харківську облдержадміністрацію, 15 червня - диспансер радіаційного захисту.

Нагадаємо, в уже Україні виявили 37 241 випадок коронавірусу, із них в Харківській області - 1811. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація