Коронавірусом інфікувалися вже семеро українців. Ще в 95 осіб є підозра на зараження

Коронавірусом інфікувалися вже семеро українців. Ще в 95 осіб є підозра на зараження

Фото: УНІАН

Найбільше підозр на зараження - у Чернівецькій та Львівській областях.

Задля недопущення поширення нового коронавірусу COVID-19 в двох областях України ввели режим надзвичайної ситуації, у великих містах - закрите метро, змінений режим роботи транспорту, зачинені ресторани, торговельні й розважальні центри.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Станом на зараз діагноз "коронавірус" офіційно підтверджений у сімох українців, одна з яких - померла в Радомишлі Житомирської області наприкінці минулого тижня. Два останніх випадки - зафіксовані напередодні в столиці. За словами мера Києва Віталія Кличка, одна пацієнтка нещодавно побувала у Франції. А другий - це студент, знайомий онучки померлої 70-річної жительки Радомишля. Наразі вони в столичній Олександрівській лікарні. Їхній стан лікарі не коментують. Але відомо, що в хлопця завдяки молодому віку хвороба триває легко.

І наразі ще 95 людей лежать у лікарнях із підозрами на зараження коронавірусом. Найбільше - у Чернівецькій та Львівській областях, далі за кількістю - Миколаївська та Дніпропетровська область, і поодинокі підозри на короновірус є в інших областях.   

В Україні 95 людей перебувають у лікарнях із підозрою на коронавірус

В Україні 95 людей перебувають у лікарнях із підозрою на коронавірус

Нагадаємо, Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю.  Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордониРоботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. 

Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Зараз чоловік перебуває у лікарні. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом.Того ж дня ввечері у Києві зафіксували два випадки захворювання на коронавірус.

Нагадаємо, спалах коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву новому вбивчому коронавірусу з Китаю - COVID-19. У самому Китаї його раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини людині повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом.

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація