"Корреспондент" назвав героїв

Український щотижневий журнал "Корреспондент" 16 серпня в п'ятий раз обнародував свій рейтинг ТОП-100 найвпливовіших людей України.

Український щотижневий журнал "Корреспондент" 16 серпня в п'ятий раз обнародував свій рейтинг ТОП-100 найвпливовіших людей України. У нинішньому рейтингу ТОП-100 26 новачків, що не входили в рейтинг в минулому році. Більше половини списку - представники п'яти головних політичних сил країни.

Рейтинг ТОП-100 "Корреспондента" цього року очолив прем'єр Віктор Янукович.

За твердженням редакції, визначення кандидатури, якій повинне належати перше місце в нинішньому році, перетворилося на найбільш затяжний процес за всі п'ять років створення рейтингу. 

Якщо в минулі роки лідера в Україні було визначити нескладно, то в горизонтальній системі влади з декількома рівнозначними центрами впливу визнати безумовну першість одного з них украй важко. 

Проте редакція журналу визнала кандидатуру прем'єра Віктора Януковича найбільш підходящою, щоб очолити рейтинг ТОП-100 в 2007 році. Журналісти вважають, що прем'єр відчутно виріс в особовому плані і показав, що він незалежний політик, а не маріонетка в чиїхось руках.

Віктор Янукович
РБК-Україна
Віктор Янукович, на думку "Корреспондента", є найвпливовішою людиною України
Ставлячи Януковича на перше місце, "Корреспондент" пише, що не присуджує йому Нобелівську премію або Зірку героя і не закликає за нього голосувати. Видання констатує, що прем'єр - найвпливовіша людина країни. На наш погляд, тепер це просто факт, вважає редакція. 

Другу строчку списку зайняв президент Віктор Ющенко, який, хоча і зумів утримати баланс влади в країні, розгубив значну частку своїх повноважень і популярності за минулий рік. 

Третє місце у донецького підприємця Рината Ахметова. "За рік він так і не зміг додати політичні важелі впливу до свого величезного капіталу і футбольного клубу. І те і інше вінчають значну конструкцію під назвою регіональний патріотизм, яку Ахметов і його партнери відбудували в регіоні з населенням Швейцарії", пише журнал. 

Відразу за Ахметовим в списку розташувалася Юлія Тимошенко. Ми упевнені, що у неї ще є значний потенціал. 

П'ятий рядок рейтингу зайняв глава Секретаріату президента Віктор Балога, чий вплив, як відзначає журнал "Корреспондент", істотно зміцнився за останній рік.

Віктор Пінчук
УНІАН
Віктор Пінчук займає високе місце у рейтингу "Корреспондента" завдяки своїй благодійній діяльності
Редакція також відзначає значне зростання в рейтингу Віктора Пінчука - завдяки його благодійній діяльності; Юрія Луценко - завдяки створенню образу непохитного революціонера; Арсенія Яценюка, якого виніс вгору бурхливий розвиток його політичної кар'єри, і Григорія Суркіса, який піднявся в списку на хвилі Євро-2012. 

Позиції деяких номінантів значно посилилися, оскільки експерти назвали їх впливовими відразу в декількох категоріях. Наприклад, Ринат Ахметов - крупний підприємець і президент футбольного клубу "Шахтар", а Віктор Пінчук - меценат і бізнесмен.

35 учасників списку ТОП-100 Кореспондента 2007 року - бізнесмени. Але тільки п'ять з них не виявилися в публічній політиці. 

Більше половини списку найвпливовіших людей України - представники п'яти головних політичних сил країни: Блок "Наша Україна - Народна самооборона" - 18 чоловік, Партія регіонів - 17 і БЮТ - 10, Соціалістична партія - шість. Двоє від комуністичної партії. Іншими словами, ліберальні сили мають більший вплив, ніж орієнтовані на лівий, соціально принижений електорат, пише журнал. 

У нинішньому рейтингу ТОП-100 - 26 новачків. Тобто ті, хто минулого року не увійшли до золотої сотні. Найуспішніший дебютант - голова правління Національного банку України Володимир Стельмах, № 16 списку. 

49 років - середній вік учасника рейтингу ТОП-100. Наймолодшому, футболісту Андрію Шевченко, - 30 років, найстаршому, Михайлу Денисенку, відомішому як патріарх Філарет, глава Української православної церкви Київського патріархату, - 78. 

Впливові люди України переважно родом з великих обласних центрів. Київ і його околиці виховали 17 номінантів, Донецьк і область - 14, Дніпропетровський регіон - сім, Львів - п'ять. 

23 учасники ТОП-100 починали свій життєвий шлях за межами країни. 12 з них - в Росії, троє в США, і стільки ж - в Грузії, двоє в Киргизстані, по одному претенденту з Індії, Литви, і Таджикистану.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: