"Корупція в "Укроборонпромі": Порошенко увів в дію рішення РНБО щодо реформування оборонної сфери

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Влада хоче усунути корупційні ризики і підвищити рівень прозорості в оборонці.

Президент Петро Порошенко увів в дію рішення РНБО про реформування оборонно-промислового комплексу та підвищення рівня прозорості виконання державного оборонного замовлення.

Відповідний указ президент підписав у суботу, 16 березня, інформує прес-служба глави держави.

Згідно з рішенням РНБО буде проведено огляд оборонно-промислового комплексу.

Уряду доручено забезпечити усунення корупційних ризиків, підвищення рівня прозорості та посилення контролю з боку держави і громадськості за діяльністю Державного концерну "Укроборонпром" та інших державних підприємств оборонно-промислового комплексу. Для цього хочуть залучити іноземних представників до роботи Наглядової ради "Укроборонпрому".

Крім того, Кабміну доручено опрацювати питання щодо доцільності утворення центрального органу виконавчої влади, що має реалізовувати державну військово-промислову політику, управляти об'єктами державної власності та контролювати їхню діяльність, зокрема "Укроборонпрому".

Кабінет міністрів також має організувати аудит "Укроборонпрому" із залученням міжнародних експертів та за його результатами інформувати громадськість.

Також рішення передбачає розгляд парламентом низки законопроектів, ухвалення яких мало б підвищити рівень прозорості державних закупівель, посилити кримінальну відповідальність за невиконання або неналежне виконання державного оборонного замовлення.

Міністерству економічного розвитку і торгівлі доручено забезпечити імпортозаміщення металургійної продукції, підшипників спеціального призначення, електронних компонентів тощо.

Нагадаємо, 11 березня журналісти-розслідувачі "Наших грошей" опублікували останню частину скандального розслідування про корупцію в оборонній галузі, в якій повідомили, що майже всі правоохоронні органи за хабарі закривали справи стосовно цієї корупційної схеми.

Раніше розгорівся скандал довкола оточення Порошенка через розкрадання у ЗСУ. За даними журналістів, до схеми виведення з української оборонки сотень мільйонів гривень причетний друг і партнер Порошенка, член Ради національної безпеки і оборони Олег Гладковський, його 22-річний син Ігор і гендиректор "Укроборонпрому" Павло Букін. У розслідуванні вперше оприлюднили секретну переписку учасників злочинної схеми, внутрішні документи, докази домовленостей про хабарі. Згідно з даними журналістів, розмір розкрадань становить мінімум 250 млн грн.

Як заявила представниця президента Ірина Луценко, Гладковський та "Укроборонпром" готують позов до журналістів. Згодом Гладковський заявив, що тимчасово призупиняє свої повноваження в РНБО. Також він звернувся до правоохоронців із проханням перевірити розслідування журналістів. Кримінальну справу за фактами, які були оприлюднені журналістами щодо розкрадань в оборонному комплексі України, вже порушили Спеціалізована антикорупційна прокуратура, а також Національне антикорупційне бюро. Окрім цього, директорів "Харківського конструкторського бюро з машинобудування імені О.О.Морозова" Олексія Бабіча і "Ізюмського приладобудівного заводу" Сергія Філоненка відсторонили від їхніх посад. Згодом Гладковського теж звільнили.

Своєю чергою, президент України Петро Порошенко після оприлюднення журналістського розслідування анонсував реформи в "Укроборонпромі". Водночас очільники НАБУ та ГПУ запевнили, що роками розслідували факти корупції, про які йдеться у розслідуванні. Зокрема, генпрокурор Юрій Луценко заявив, що співробітники НАБУ та СБУ могли бути причетні до корупційної схеми в оборонці.

Відео НАБУ порушило кримінальну справу про розкрадання в "Укроборонпромі"

Проте, найбільше викриттів у історії із звинуваченнями топ-посадовців розкрадання оборонного комплексу журналісти розслідувачі програми "Наші гроші" обіцяють у наступній серії свого матеріалу. Перші дві напередодні спричинили скандал, зокрема, і відсторонення від посади першого заступника секретаря РНБО Ігоря Гладковського. Надвечір до маєтку його сина, також фігуранта журналістського матеріалу, навідалися активісти Нацкорпусу. 

НАБУ порушило кримінальну справу про розкрадання в "Укроборонпромі"

Залиште свій коментар

Вибір редакції