Корупція в освіті ледь не найбільша

За рівнем корупції сфера освіти поступається лише міліції та митниці і стоїть на рівні податкової служби та судів, стверджує президент.

За рівнем корупції сфера освіти поступається лише міліції та митниці і стоїть на рівні податкової служби та судів. На цьому наголосив президент України Віктор Ющенко сьогодні на засіданні вченої ради Чернігівського державного педагогічного університету імені Тараса Шевченка, повідомляє УНІАН з посиланням на прес-службу голови держави. 

На переконання Віктора Ющенка, проведення незалежного тестування є надзвичайно важливою справою в контексті боротьби з корупцією у вищій школі України. За словами голови держави, на сьогодні за рівнем корупції сфера освіти поступається лише міліції та митниці і стоїть на рівні податкової служби та судів. За словами президента, в першому півріччі цього року в установах освіти було викрито 571 злочин економічної спрямованості. "Це велика загроза якості національної освіти і соціальній справедливості в цій сфері", - наголосив він у інтерв’ю після засідання.

Натомість міністр освіти та науки України Станіслав Ніколаєнко вважає, що питання хабарництва в освіті ”перегріте”. 

Як передає УНІАН, про це міністр заявив на прес-конференції у Вінниці.

”Ми сильно це питання “перегріли”. Де руда, або газ, або великі бюджетні кошти - ми туди не йдемо, бо можуть вбити. Міліція, суди - туди теж дуже обережно, а ось в освіті - вчителі й викладачі - всі хабарники”, - сказав він.

За словами міністра, соціологічне дослідження, зроблене Міністерством освіти й науки у 2005 році, довело, що з проблемою хабарництва стикнулося близько 12% абітурієнтів вузів. ”Близько 6% сказали, що хтось дзвонив, просив, тиснув, а ще 6% - стикнулись із фінансовими вимаганнями. У 2006 році ця проблема зменшилась майже удвічі”, - сказав міністр.

Станіслав Ніколаєнко додав, що вирішити проблему хабарництва в освіті можливо уже в наступному році. 

Крім того, президент Віктор Ющенко заявив, що наступного року вищі навчальні заклади не отримають держзамовлення, якщо не визнаватимуть підсумків зовнішнього тестування. Як передає УНІАН, про це він сказав у виступі на засіданні вченої ради Чернігівського державного педагогічного університету.

Віктор Ющенко дав високу оцінку системі зовнішнього тестування, наголосивши, що вона допомагає подолати корупцію у вищих навчальних закладах. Президент наголосив, що запровадження стовідсоткового зовнішнього тестування є його пріоритетом діяльності на наступний рік.

Абітурієнт Львівського університету
УНІАН
Стовідсоткове забезпечення зовнішнього тестування у всіх навчальних закладів є пріоритетом діяльності влади на 2008 рік, стверджує президент.
"Я хочу сказати лише одне – це одна із ключових програм у 2008 році. Ми повинні забезпечити стовідсоткове тестування у всіх навчальних закладах. Заклад, який не забезпечить перехід на зовнішнє тестування, не отримає жодної копійки – держава відмовиться від держзамовлення у цих закладах", - сказав президент.

Крім того, Віктор Ющенко закликав усі політичні сили об’єднатись навколо розвитку системи освіти в Україні.

Президент наголосив, що майбутнє будь-якої держави залежить від того, наскільки у неї якісна освіта і наскільки вона використовує і виробляє високі технології. Віктор Ющенко вважає, що саме це може стати формулою розвитку країни.

Як наголосив президент, країна повинна турбуватись про весь освітній процес - починаючи від сільської школи і закінчуючи вищою. Говорячи про сільську школу, Віктор Ющенко наголосив, що йому соромно, що «сьогодні у школі немає теплого туалету».

Велику увагу президент приділив іншим проблемам, які існують у школі, - опалення, капітальний ремонт, будівництво шкіл, комп’ютерне обладнання тощо.

Також велику увагу Віктор Ющенко приділив підвищенню соціального статусу вчителя. «Ми повинні стати єдиними партнерами у цій боротьбі, яку я називаю боротьбою за освіту», - сказав він, додавши, що необхідно повернути шану і соціальний статус вчителю, підвищивши йому зарплату тощо.

Говорячи про Болонський процес, президент наголосив на тому, що, переходячи до цієї системи, не можна відкидати чудові національні традиції української школи. За його словами, потрібно взяти все краще, що є в ній.

Також у ході своєї промови президент приділив велику увагу своїм соціальним ініціативам, у тому числі тим, які стосуються вчителів та студентів. При цьому Віктор Ющенко висловив глибоке переконання, що економічний потенціал, який має Україна, і рівень зростання ВВП свідчать про наявність ресурсів для реалізації його ініціатив у бюджеті 2008 року.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: