Корупція загрожує демократії в Україні

Міжнародна група GRECO попереджає про загрози високого рівня корупції в Україні.

Група країн-членів Ради Європи по боротьбі з корупцією (GRECO) вважає, що рівень корупції в Україні загрожує принципам демократії в країні.

Про це сказано в доповіді GRECO.

Організація акцентувала увагу на антикорупційній політиці України, збитках від корупції для держави, незалежності судів. Доповідь була складена за результатами візиту оцінної групи GRECO в Україну, під час якого експерти зустрічалися із представниками влади й суспільства. 

Внаслідок перевірок представники GRECO дійшли висновку, що в Україні дуже поширена корупція, і ця проблема є систематичною й широко розповсюдженою, корупція поширена на все українське суспільство.

"Існуючий рівень корупції в Україні становить реальну загрозу для принципів демократії й законності", - сказано в доповіді.

У доповіді також розроблені 25 рекомендацій для України, які націлені на створення механізму для здійснення антикорупційної політики.

Зокрема, GRECO рекомендує Україні створити спеціальний орган, відповідальний за реалізацію антикорупційної стратегії в країні, створити відповідний план дій, а також провести ряд інших важливих заходів.

Долари
Архів
На думку закордонних експертів, корупція поширена на все українське суспільство.
GRECO буде спостерігати за здійсненням своїх рекомендацій до кінця 2008 року.

Україна приєдналася до групи країн-членів Ради Європи по боротьбі з корупцією 1 січня 2006 року.

Основна мета GRECO - посилення потенціалу держав-учасниць у боротьбі з корупцією й шахрайством через моніторинг їх відповідності керівним принципам боротьби проти корупції GRECO.

Діяльність спрямована на визначення недоліків національних антикорупційних механізмів і прийняття необхідного законодавства, здійснення інституційних реформ.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: