Костенко шантажує Тимошенко виходом з коаліції

УНП закликає уряд виконати указ президента про запуск нафтогону "Одеса-Броди" в аверсному режимі.

Українська народна партія погрожує вийти з коаліції, якщо Кабінет міністрів саботуватиме указ президента щодо функціонування нафтогону "Одеса-Броди".

"Всі заяви з боку уряду щодо нібито відсутності ресурсу для завантаження майбутнього нафтопроводу "Одеса-Броди-Плоцьк" не мають жодних підстав. Отже, відмова уряду Тимошенко реалізовувати проект "Одеса-Броди" в аверсному режимі і співпрацювати з іноземними інвесторами для його добудови до Плоцька, є роботою проти національних інтересів України", - йдеться у заяві прес-служби УНП.

Раніше в уряді заявляли, що указ президента є антиукраїнським, і його виконання призведе до великих проблем.

УНП ж наголошує, що якщо Юлія Тимошенко не змінить свого рішення, партія буде змушена "переглянути свою політичну позицію щодо підтримки так званої демократичної коаліції".

На думку партії Юрія Костенка, зволікання із запуском нафтогону може призвести до чергової втрати можливостей держави на міжнародній арені.

Крім того, УНП зазначає, що очевидною є комерційна привабливість цього інфраструктурного проекту. За оцінками експертів, видобуток нафти у Каспійському регіоні до 2015 року має збільшитися до 100 млн тонн на рік, а в період до 2025 року - до 150 млн тонн на рік.

"Практично всі відзначені обсяги поставлятимуться на експорт. Вже з 2013 року в регіоні відчуватиметься нестача експортних нафтотранспортних потужностей. До 2025 року необхідно побудувати нові нафтопроводи з пропускною спроможністю щонайменше 80 млн. тонн нафти на рік. Таким чином, проект "Одеса-Броди-Плоцьк" буде одним з трубопровідних маршрутів, які компенсуватимуть згаданий дефіцит", - йдеться в повідомленні.

7 серпня у Львові лідер УНП Юрій Костенко збирається провести прес-конференцію на тему "УНП виходить з коаліції через нафтопровід "Одеса-Броди".

Читайте також:

Тимошенко готова саботувати указ Ющенка по "Одеса - Броди"

БЮТ: коаліція з "Регіонами" вже неможлива

Ющенко "розвернув" нафтопровід "Одеса - Броди"

Нафтогін "Одеса-Броди" став приводом для міжнародного скандалу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: